Indrek Kald • 19. oktoober 2011 kell 11:54

Fortumi toasoe kallineb Tallinnas üle 40%

Osal Fortum Termesti Tallinna klientidel kallineb novembrist toasoe üle 40%.

Põhja-Tallinnas hakkavad Fortumi kliendid varasema hinna 43,55 eurot megavatt-tund asemel maksma 61,66 eurot. Nõmmel oli senine hind 51,21 eurot, uueks hinnaks on 61,62 eurot, seisab konkurentsiametilt Fortum Termestile väljastatud loas.

Kesklinnas ja Pirital maksavad Fortum Termesti kliendid 60,8 eurot, Laagris 66,88 eurot, nende jaoks hind ei muutunud.

ERRi teatel on ASil Tallinna Küte üle linna üks määr, ent võrreldes Fortumiga oli see juba varem kõrgem: senise 57,51 euro asemel hakkavad Tallinna Kütte kliendid maksma novembrist megavatt-tunni eest 59,73 eurot.

Fortum tunnistas, et hinnatõusu näol on tegu ebameeldiva uudisega nende klientidele, samas märkis ettevõte, et viimaste aastate jooksul on energiakandjate hinnad muutunud väga olulisel määral: tõusnud on nii elektri, puiduhakke kui ka maagaasi hinnad.

"Vaatamata sellele, et gaasi maksumus langes 2010. aasta teisel poolel, on selle aasta aprillist tõus olnud juba üle 35%," põhjendas Fortum Termest hinnatõusu ja lisas, et viimase kahe aasta jooksul on aga gaasi maksumus ligi kahekordistunud.

Soojuse hind Fortum Termesti piirkondades on erinev mitmel põhjusel. Esiteks on erinevates piirkondades kasutusel erinevad kütused. Teiseks on erinevused katlamajades, kaugküttevõrkudes ja tarbijate küttesüsteemides. Kolmandaks mõjutab hinda selle kooskõlastuste taotlemine konkurentsiametilt.

Hetkel kuum