Raivo Sormunen • 3. november 2011 kell 12:43

Homsest laenuraha odavneb

Euroopa Keskpanga baasintressimäärade tänane kärbe tuli turgudele üllatusena, mistõttu võiks homsest veidi alaneda ka pankadevahelise laenuturul intressimäärad ja muuta läbi Euribori languse ka Eesti laenuvõtja jaoks elu grammi võrra lihtsamaks.

Finantsuudisteagentuuri Bloomberg poolt küsitletud viiekümne viiest makroanalüütikust vaid kuus uskus, et Keskpank võib juba tänasel koosolekul baasintressimäära kärpida.

Samas aga ennustas enamus (kolmkümmend kaks makroanalüütikut kahekümnest), et keskpank turgutab regiooni habrast majanduskasvu baasintressimäärade langetamisega oma detsembrikuisel koosolekul.

Tänane kärbe ei pruugi aga tähendada, et detsembris ei võiks Euroopa Keskpank baasintressimäära 1,25 protsendilt veelgi allapoole tuua.

Täna, enne baasintressimäärade otsuse teatavakstegemist, langes Eesti laenuturu baasintressimääraks kujunenud 6 kuu Euribor 1,780%lt 1,776 protsendini. Homme võib oodata juba kiiremat Eurobori langust.

Kuna eeslastel oli oktoobri lõpus Eesti pankades üleval 14,14 miljardi euro eest laene, tähendaks nt. 0,1 protsendipunktine laenuintressimäära langus umbes 14 miljoni eurost aastasäästu.

Hetkel kuum