• Jaga lugu:
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Olympic uhkustab buumiaegse kasumiga

  Olympic EG kolmanda kvartali kasum ulatus 5,61 miljoni euroni võrreldes möödunud aasta 2,21 miljoni euroga. Suur osa kasumit teeniti Lätist, kuid ka Poola, Eesti ja Läti kasumlikkus oli muljetavaldav.
  Swedbank tõstis pärast eile avaldatud Olympic EG prognoositust paremaid kolmanda kvartali majandustulemusi kasiinofirma 2011. aasta kasumiprognoosi 12,9 miljonilt 14,1 miljoni euroni (0,093 eurot aktsia kohta).
  Panga analüütik Marek Randma märkis, et Olympic EG kulud on võrreldes tuludega kasvanud suhteliselt aeglase tempoga, kuna stabiilsel tasemel püsinud mänguautomaatide ja -laudade arv on hoidnud paigal kahte peakuluallikat (palgad ja hasartmängumaksud).
  Investeeringud peatunud. Swedbank tõi analüüsis välja, et nende hinnangul on Olympic investeerinud viimase üheksa kvartali jooksul igas kvartalis ettevõttesse vähem kui miljon eurot, samas kui aastatel 2006-2008 investeeriti kvartalis keskmiselt 9 miljonit eurot.
  Madalad investeeringud on hoidnud firma rahavood väga kõrged, nii et kvartaliga toodab ettevõte 9 miljoni euro eest tegevuskasumit. Ettevõtte kontol kasvas viimase kvartaliga vaba raha hulk 45 miljonilt 46 miljoni euroni, ehkki Olympic maksis aktsiate nimiväärtuse vähendamise programmiga möödunud kvartalil investoritele välja 6 miljonit eurot. Kokkuvõttes soovitab Swedbank kasiinofirma aktsiat endiselt osta ning jätab aktsia 1,70 eurose hinnasihi muutmata.
  Samuti kinnitas eile aktsiale antud ostusoovitust ja 1,5-1,7eurost hinnasihti LHV.
  Panga analüütiku Nils Vaikla sõnul olid nad firmaga igati rahul. "Olympic EG tulemused ületasid meie prognoose puhaskasumi osas," märkis analüütik.
  Poola käive valmistas pettumuse. LHV tõstis Olympicu analüüsis esile Läti turu, mis andis ligi poole grupi kasumist. "Samuti paistab Läti silma ka suurima käibe kasvu poolest. Võrreldes nii eelmise kvartaliga kui ka 2010. aasta kolmanda kvartaliga paranes Olympicu kasumlikkus lisaks Lätile ka Eestis ja Leedus. Seetõttu võib öelda, et suve lõpul mõnevõrra jahenenud üldine tarbijate kindlustunne Olympicu tulemustes ei kajastunud," sõnas Vaikla.
  "Hasartmängu tulud jätkasid lõppenud kvartalil jõudsat kasvu ning aastane kasvutempo kiirenes võrreldes teise kvartaliga. Käibe kasvuga samal ajal on kulubaas tõusnud võrdlemisi vähe, mis on kindlasti positiivne, kuna tähendab ka kasumimarginaalide paranemist," märgitakse analüüsis. Väikeseks tõrvatilgaks on aga Olympicu käive, mis jäi LHV prognoosidele alla Poola turu nõrkuse tõttu.
  Tarbimise langus võib mõjutada ka Olympicut. Teistest mõnevõrra pessimistlikum on Olympicu suhtes aga SEB fondijuht Meelis Angerma, kelle sõnul kahandab firma häid majandustulemusi ebamäärases ulatuses oodatav tarbimise kasvu aeglustumine või isegi vähenemine. "Varem on Olympic tarbimise muutustele äärmiselt tundlikult reageerinud. Tõenäoliselt ei oota ettevõtte lõppturge eest sama järsk jahtumine kui aastatel 2008-2009, kuid makromajanduslik risk on oluline," lisas ta. "Positiivselt poolelt oli eriti silmapaistev suur puhaskasumi marginaal 17,8%, mis ulatus ettevõtte parimate päevade tasemele. Kulusid on tugevalt kontrolli all hoitud, kuid see võib tulevikus teenuse kvaliteeti nõrgendada ja kasvuvõimalusi piirata."
  Kui järgmistes kvartalites suudab ettevõte saavutatud kasumlikkuse taset ligilähedaseltki hoida, siis on tõenäoliselt ruumi suhtarvude tõusuks. Olympicu käekäigu hindamiseks tasub jälgida Eesti, Läti, Leedu ja Poola tarbijate käitumist ning majanduskasvu.
  Ehkki Olympic EG kontol oli septembri lõpus 45 miljoni euro eest vabu vahendid, on nad praeguses majandussituatsioonis investeerimisega ettevaatlikud. Läti kõrget kasumlikkust kommenteerib grupi finantsjuht riigiti erineva maksumääraga.
  Järgneb kasiinofirma finantsdirektori Madis Jäägeri kommentaar.
  Kaalume ja planeerime tulevasi investeeringuid praeguses majandussituatsioonis ettevaatlikult ning vaatame igat laienemise tegevust individuaalselt. Tegeleme aktiivselt uute turgude analüüsimisega ja olemasolevate operatsioonide laiendamise kavadega, kuid täna on veel vara konkreetseid plaane avalikustada.
  Vaatame tuleviku laienemise perspektiivi olemasolevatel turgudel ega välista ka sobivate tingimuste korral uutele turgudele sisenemise võimalusi. Samuti tegeleme edasi Park hotelli äriprojektiga, mis hõlmab uue meelelahutuskompleksi loomist Tallinnas.
  Üks puhasrentaabluse kujunemist mõjutav tegur (erinevate riikide lõikes - toim) on hasartmängumaksu kulude suurus, mis on riigiti erinev.
  Efektiivne maksumäär Lätis on madalam võrreldes Eesti või Leeduga.
  Igal riigil on omad eripärad ja nii ei ole lõpuni õige võrrelda segmente vaid ärikasumi baasil. Nii on näiteks Leedus kohustus igas kasiinos opereerida laudasid, millega kaasnevad suuremad tööjõukulud.
  Eestis on kasiinodes kehtestatud miinimum mänguautomaatide arv, mis seab Leedu ja Eesti efektiivsuse suurendamisele Lätiga võrreldes teatud piirid.
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

Peaministril on valida: kas edasi või tagasi
Koroonakriisi praeguse faasi läbimine sõltub juhtide – nende seas ja ennekõik peaministri – meelekindlusest, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Koroonakriisi praeguse faasi läbimine sõltub juhtide – nende seas ja ennekõik peaministri – meelekindlusest, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
S&P 500 ja Dow Jones seadsid uued rekordid
Teisipäeval purustasid nii S&P 500 kui Dow Jones heada kvartalitulemuste abil rekordid, vahendab Yahoo Finance.
Teisipäeval purustasid nii S&P 500 kui Dow Jones heada kvartalitulemuste abil rekordid, vahendab Yahoo Finance.
Kümnendik pensionirahast kulus laenude tagasimaksmisele
Septembris välja makstud teise pensionisamba raha abil maksti Eestis tegutsevatele pankadele laene tagasi ligikaudu 100 miljonit eurot, teatas Eesti Pank.
Septembris välja makstud teise pensionisamba raha abil maksti Eestis tegutsevatele pankadele laene tagasi ligikaudu 100 miljonit eurot, teatas Eesti Pank.
Raadiohommikus: aina uusi turge vallutav Eesti pank
Äripäeva raadio teisipäevases hommikuprogrammis käsitletakse teemasid finantsmaailmast hambaravini.
Äripäeva raadio teisipäevases hommikuprogrammis käsitletakse teemasid finantsmaailmast hambaravini.