RBS: Euroopa börsid tõusevad aastaga 25 protsenti

Raivo Sormunen 15. november 2011, 00:00

Royal Bank of Scotland Group (RBS) usub, et kui maailma majandus on raputanud võlakirjakriisi maha ning langevad kulud hakkavad parandama ettevõtete kasumeid, võib Euroopa aktsiaturg näidata 2012. aastal keskmiselt 25% kosumist.

Tõusu rikkus Itaalia võlakirjaoksjon. Nende eelduste täitumine võib olla aga äärmiselt raske. Seda näitas ka eilne päev, kus investorid suutsid rõõmustada Itaalia peaminister Silvio Berlusconi väljavahetamise üle kõigest pool börsipäeva. Kerge optimismipuhangu suutis juba keskpäeval minema pühkida uudis, et viieaastase tähtajaga võlakirju emiteerinud Itaalia pidi investoritele eile lubama 6,29protsendist intressi, mis on kõrgeim hind pärast 1997. aastat. Ehk aega, mil Itaalias kehtis veel liir.

Tulu reformidest pole kiire tulema. "Reformide kasutuselevõtmine (Itaalias) võtab aega, niisamuti ka kasu,mida see majandusele ja võladünaamikale pakub," märkisid Barclays Capital strateegid oma uudiskirjas, lisades, et alguses võivad mõjuda reformid majandusaktiivsusele negatiivselt, vahendab MarketWatch.

Mõnevõrra ärritas investoreid ka kõlakas, et möödunud nädalal toimunud euroala päästefondi võlakirjade müük õnnestus vaid tänu sellele, et fond pidi ka ise oma võlakirju ostma. EFSF lükkas küll kuulujutu ümber, aga eks see näitab selgelt investorite ettevaatlikkust. Lisaks näitas ka päästefondi makstud intressimäär (3,59%), et ka riikide ühiselt kokku pandud nn superfondid ei anna investoritele investeerimiseks veel julgust.

Euroopa võib tõusta, kuid USA ja arenevad turud on praegu kindlam valik. "Euroopa võlakirjakriis hoiab üleval jätkuvat hädaohtu turu stabiilsusele," märgib ka Euroopa aktsiaturgude kiiret tõusu uskuv Royal Bank of Scotland Group. Ning enne võlakirjakriisi lahenduse ja jätkusuutlikuma kasvu saavutamist on panga sõnul Euroopa aktsiate riskipreemia endiselt kõrge. Enne Euroopa olukorra lahenemist soovitab pank investeerida hetkel pigem USAsse ja arenevatele turgudele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. December 2011, 16:40

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing