Baltika novembri müük annab lootust

Fredy-Edwin Esse, California 01. detsember 2011, 12:26

Baltika novembri kasvas eelmise aasta sama ajaga võrreldes 4%. See annab lootust, et firma jõuab IV kvartalis kasumisse ega pea turult uuesti raha juurde küsima.

Suurimad müügikasvud saavutati Balti regioonis, kus müügid kasvasid 10%, sealhulgas Eestis 13%, Lätis 17% ja Leedus 3% võrra, teatati börsile. Ida-Euroopa regiooni müügid püsisid eelmise aastaga samal tasemel, sealhulgas oli jaemüük Ukrainas 8% suurem ning Venemaal 5% väiksem kui aasta tagasi.

Võrreldavate poodide müügid ruutmeetrile kasvasid novembris 9%, sealhulgas Eestis 13%, Lätis 14%, Leedus 6%, Ukrainas 11% ning Venemaal 1%. Kohalikus valuutas kasvas võrreldavate poodide müük Ukrainas eelmise aasta novembriga võrreldes 10% ning Venemaal jäi eelmise aasta tasemele.

Müügiefektiivsus (müük/m²) kasvas novembris kogu jaesüsteemis 10%. Hulgimüük kasvas novembris eelmise aastaga võrreldes 2%. Baltika novembri konsolideeritud müügitulu ulatus 5,138 miljoni euroni, kasvades võrreldes eelmise aastaga 4% võrra.

Üheteistkümne kuu kokkuvõttes ulatusid grupi müügitulud 48,164 miljoni euroni, kasvades eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 2%, sh jaemüük oli kokku 45,019 miljonit eurot (+3%) ja hulgimüük 2,595 miljonit eurot (-11%).

Teatavasi langes Baltikal kolmandas kvartalis netovara alla poole aktsiakapitalist, mida äriseadustik ei luba. Ettevõtte juht Meelis Milder nimetas seda toona "tehniliseks probleemiks" ja lubas kasumlikku kvartalit.

"Meil aasta sees on korraks n-ö tehniline omakapitali suhte probleem tekkinud aktsiakapitali," ütles Milder läinud kuu alguses. "Mitte aasta tasemel, vaid 9 kuu tulemuste põhjal, kus aasta raskeimad kvartalid on seljataga ja kasumlik kvartal käimas.“

Baltikal oli novembri lõpu seisuga 115 kauplust müügipinnaga 23 111 m², mis oli 7 kaupluse võrra vähem kui aasta tagasi.


 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. December 2011, 13:08
Otsi:

Ava täpsem otsing