Silvia Kruusmaa • 29. veebruar 2012 kell 11:42

Kohalikud omavalitsused läbisid investorkoolituse

Eile tunnustas majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts kohalike omavalitsuste esindajaid, kes hakkavad Eesti erinevatesse piirkondadesse välisinvesteeringuid otsima.

Investorteeninduse õppeprogrammi lõpetas täismahus kokku 69 omavalitsust ja 15 maakondlikku arenduskeskust, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

Partsi sõnul on välisinvesteeringud olnud läbi aegade üheks tähtsamaks Eesti majandusarengu mootoriks, kuid konkurents on riikide vahel karm. „Oleme välisinvesteeringute poolest 20 aastaga jõudsalt arenenud, kuid edasi liikumiseks tuleb meil investoritele läheneda juba teadlikumalt,“ ütles Parts. „Peame edendama koostööd ettevõtjate ja kohalike omavalitsuste vahel, suurendama lisandväärtust töötaja kohta ning looma perspektiivi majanduse kiiremaks kasvuks,“ lisas minister.

Programmi „Investorteeninduse võimekuse tõstmine kohalikul tasandil“ oli kaks peamist eesmärki:  koondada ühtne info investeerimisvõimalustest erinevates Eesti regioonides ning koolitada piirkondade välisinvesteeringute spetsialiste.

Programmiga kogutud informatsioon – tööstuskinnisvara, energiahinnad, pakutavad minimaalsed ja maksimaalsed energiavõimsused, jäätmekäitlus, kohalikud maksud, olemasolev tööjõud jne – koondatakse avalikku andmebaasi ja tehakse tasuta kättesaadavaks kõikidele EASi lehel www.investinestonia.ee.

Programmiga alustati 2010. aasta sügisel ning viidi ellu MKMi ja EASi koostöös. Tegevusi rahastati Euroopa Sotsiaalfondist läbi Tarkade Otsuste Fondi.

 

Hetkel kuum