Kunagine maailma maletipp Jaan Ehlvest nimetab end töötuks, kes peab teenistust otsides võib-olla taas Eestist lahkuma.
Viimasel ajal elab Ehlvest taas Eestis – kas Tallinnas või Saaremaal – ning üritab jõudu- ja võimalusimööda siinses maleelus rakendust leida. "Maletajana mul tööd pole, olen töötu," ütles oktoobri keskel 50. sünnipäeva tähistav Ehlvest Õhtulehele.
Hoolimata staatusest pingutab ta siiski eelkõige kahel rindel: edendab seoses oma mulluse ingliskeelse maleõpikuga "Chess Gymnasium" projekti "Male koolis" ning jagab tarkust 14aastasele Eesti tulevikulootus Ottomar Ladvale.
"Kui ma siin püsivat treeneritööd ei saa ja mujalt kutse tuleb, olen raske valiku ees," ütleb Ehlvest, lisades, et "poleks kuigi otstarbekas raisata mind tavalise maleringi juhendajana.
Suurmeistri normi täitis Jaan Ehlvest 1987. Aasta hiljem tuli ta maailmakarika turniiril Belfortis Garri Kasparovi ja Anatoli Karpovi järel kolmandaks. 1987 ja 1989 nimetati ta Eesti aasta parimaks sportlaseks.
1988 võitis Ehlvest N. Liidu meeskonnas maleolümpia, aastail 1992–2004 esindas maleolümpial Eestit. Konfliktide tõttu siinse maleliidu juhatusega võistleb ta 2006. aastast Ameerika Ühendriikide lipu all.
Tartu Ülikoolis psühholoogiat õppinud Jaan Ehlvest andis 2004. aastal välja oma ingliskeelse biograafia "The Story of a Chess Player".
Seotud lood
Ükski hooneomanik ei soovi keset talve seista silmitsi olukordadega, kus maja kommunaalkulud on paisunud ootamatult suureks või küttesüsteem lakkab hoopis töötamast. Eesti ilm on väga muutlik, eriti sügisperiood öökülmade ja hoogsadudega. Seega tuleb hooned varakult kütteperioodiks ette valmistada ning tegeleda ennetavalt
küttesüsteemide hooldusega.
Viimased uudised
Oleme Lõuna-Euroopaga üllatavalt sarnased, erinedes Läänest
Hetkel kuum
Tagasi Äripäeva esilehele