Rivo Sarapik • 30. aprill 2012 kell 12:19

Alkoholiaktsiis kerkigu kahe aasta tagant

Eesti elatustaset arvestades võiks viieprotsendiline alkoholiaktsiisi tõus toimuda iga kahe aasta tagant, leiab Altia Eesti ASi juhatuse liige Kristel Mets.

„Viimastel aastatel on alkoholiaktsiisi tõstmine ilmunud sageli üleöö riigieelarve eelnõusse, mis on jätnud mulje, et kui riigikassa vajab raha juurde, siis võtame operatiivselt alkoholi arvelt. Aastani 2016 kavandatud regulaarne aktsiisitõus loob suurema selguse ja aitab tootjatel oma tegevust paremini planeerida,“ ütles Mets ettevõtte teates. Samm-sammult toimuv aktsiisitõus aitab tema hinnangul ka piirata alkoholi liigtarbimist. 

Maksu- ja tolliamet pidas eelmisel aastal kinni alkoholi absoluutarvestuses ligi 29 400 liitrit, mis võrdub ligi 147 000 pudeli kange alkoholiga. Eesti salaalkoholi turu suuruseks hindab Altia Corporation 10-15 protsenti kogu läbimüügist.

Altia Eesti AS on Soome suurima alkoholifirma Altia Corporation tütarettevõte. Ettevõtte tegevusest moodustab alkoholitootmine ligi 69 ning alkoholi import ligi 31 protsenti. Ettevõte maksis 2011. aastal 33,2 miljoni eurose müügitulu pealt riigile aktsiisi 20,4 miljonit eurot.

Valitsus kiitis läinud nädalal heaks riigi eelarvestrateegia 2013-2016, mis näeb ette tõsta nimetatud perioodil alkoholiaktsiisi viis protsenti aastas.

Hetkel kuum