Virge Haavasalu • 12. juuni 2012 kell 3:49

Linn ähvardab Kruudat ja Vichmanni erikontrolliga

Saku suurhalli vähemusaktsionär Tallinna linn ei ole rahul ettevõtte kasvavate laenukohustustega suuromanike Marcel Vihmanni ja Oliver Kruuda ees ning nõuab firmas erikontrolli.

Suurhalli kohustused suuromaniku ehk Kruuda ja Vichmanni kontrollitava Pivotal ees kasvasid 2010. aasta lõpuks ligi 3,5 mln euroni ehk aastaga enam kui neli korda. Ettevõtte intressikulu ulatus samal ajal käibega samasse suurusjärguni, maksmist ootab ka 1,7 mln eurone laen SEBlt. Pealinn tahab uurida aastaid 2008-2011, lisaks polda rahul kuue mln euroni küündiva koondkahjumi ja laenude tagasimaksmisega.

"Suurhall ei ole 11 tegevusaasta jooksul ühelgi aastal kasumisse jõudnud, otse vastupidi - kahjum suureneb iga päevaga. Kas sellise olukorra kommenteerimiseks aktsionäridele antud suurhalli juhtkonna vastused on manipulatsioon või peitusemäng, ja omanikud selgitusi ei anna," selgitas Tallinna linna aktsionäriõigusi esindav abilinnapea Arvo Sarapuu, miks esitas ettepaneku erikontrolli korraldamiseks.

Suurhalli üks omanikke ja seni avalikkuses halli teemadel sõna võtnud Marcel Vichmann ei olnud valmis sel teemal enne jaanipäeva rääkima, tuues põhjuseks enda välismaal viibimise.

Kellele ja kui palju on Eesti suurim sisehall veel võlgu, loe tänasest Äripäevast.

Hetkel kuum