Marta Jaakson • 8. oktoober 2012 kell 14:06

Saku Suurhalli pankrot jäi välja kuulutamata

SEB Panga avaldus Rocca al Mare Suurhalli AS-i pankrotimenetluse algatamiseks jäi täna välja kuulutamata, kuna osapooled palusid täiendavat aega kompromissi sõlmimiseks.

Rocca al Mare Suurhall AS nõukogu esimees Oliver Kruuda lubas Äripäeva küsimustele vastata teisipäeval. Ettevõtte nõukogusse kuuluvad veel Marcel Vihmann, Tarmo Porgand ja Margus Kastein.

Eelmise nädala kolmapäeval arutas Harju maakohus SEB Panga avaldust Rocca al Mare Suurhalli AS-i pankrotimenetluse algatamiseks. Kohus andis pooltele aega läbirääkimiste pidamiseks, kompromissi sõlmimiseks ja kohtu teavitamiseks.

Harju Maakohtu pressinõuniku Kristina Otsa sõnul palusid pooled täna täiendavat aega kompromissi sõlmimiseks, mille ka kohus rahuldas. “Uut istungi aega ei määratud, määratakse vajadusel täiendavalt,” selgitas Ots edasist sündmuste käiku.

SEB panga pressiesindaja Silver Vohu sõnul üritavad osapooled pikalt vinduma jäänud probleemile kohtuvälise lahenduse leida.

Rocca al Mare Suurhall AS 2011.a. majandusaasta aruande järgi on Saku Suurhalli 2011 aasta kahjum ligi pool miljonit eurot.  Ettevõte ei kata täies ulatuses amortisatsiooni ning peamiselt hoone ehitusaegse investeerimislaenuga seotud võlakohustusi.

Majandusaasta aruandes märgib Rimess OÜ vandeaudiitor Artur Suits, et seisuga 31.12.2011.a. ületavad ettevõtte lühiajalised kohustused käibevara 5,3 miljoni euro võrra, mis viitab märkimisväärsetele makseraskustele. Ettevõtte tegevuse jätkuvus sõltub omanikepoolsest täiendavast finantseerimisest ning olemasolevate laenude refinantseerimisest või pikendamisest. Juhul, kui omanikud ei taasta ettevõtte maksevõimet vähemalt järgnevaks majandusaastaks ei ole aastaaruande koostamine jätkuvuse printsiibist lähtuvalt õige ja sellisel juhul tuleks aastaaruande koostamisel lähtuda Raamatupidamise Toimkonna Juhendi 13 “Likvideerimis- ja lõpparuanded” nõuetest.

Suits lisab, et Swedbanki nõue ettevõtte vastu on läinud AS Go Group valdusse ja ei ole jätkunud vastavalt Swedbankiga sõlmitud lepingu tingimustele, mistõttu ei saa audiitor avaldada arvamust kas laenu põhiosa ja intressid on arvutatud ja kajastatud õigesti.

Ettevõtte suuraktsionärid on Tallinna linnavalitsus (15, 79%) ja rahandusministeerium(15, 80%) ning 68, 61 % osalusega OÜ Pivotal, mille omanikud on firmade kaudu ärimehed Marcel Vichmann ja Oliver Kruuda. Oliver Kruuda on Rocca al Mare Suurhall AS nõukogu esimees.

 

 

 

 

Hetkel kuum