Katre Pilvinski • 2. juuli 2012 kell 10:31

Krugman kahtleb taas Eesti ja Läti edus

USA majandusteadlasele ja Nobeli preemia laureaat Paul Krugman seab taas oma blogisissekandes Balti riikide edu majanduskriisiga toimetulekul kahtluse alla. 

Krugman avaldab vastuvaidlejatele oma blogis seekord graafikud Läti ja Eesti SKPst ja töötusest. ”OK, ma saan endiselt kommentaare ja kirju inimestelt, et Läti ja/või Eesti kogemus tõestab, et ma eksin või midagi taolist. Enamus, kes seda väidavad, ei tea midagi enamat kui paari head numbrit, mida nad on kuulnud. Nii, siin on midagi, mida te peaks teadma,” vastab Krugman kommenteerijatele. Ta lisab, et kasutab IMFi andmeid 2012 aasta SKP ja töötuse kohta, kuna Eurostati andmetele ei pääse tehilise hoolduse tõttu ligi.

”Nii et me räägime kahest majandusest, mis on läbinud tõsise depressiooni tasemel languse ning on kuigivõrd taastunud, kuid mitte täielikult,” märkis ta.

Krugmani sõnul võib sama öelda USAs 1935. aastal toimunu kohta. “Ma mõtlen, et see on loomulikult hea, et osa jalgealusest on taastatud. Kuid kas see on parim, mida inimesed suudavad kasinuse demonstreerimiseks teha?” küsis ta.

Krugmani lisatud tabel Eesti ja Läti SKP kohta:

Krugmani lisatud tabel Eesti ja Läti töötuse kohta:

 

Hetkel kuum