Sirje Rank • 9. august 2012 kell 8:35

Fitch säilitas Saksamaale tippreitingu

Reitinguagentuur Fitch kinnitas sel nädalal Saksamaa reitingu tipptasemel AAA stabiilse väljavaatega, erinevalt agentuurist Moody’s, mis läinud kuul hoiatas Saksamaad reitingu võimaliku alanemise eest.

Fitch tõstab esile Saksamaa majanduse tugevust, ehkki möönab, et majanduslanguse süvenemine teistes suurtes euroala riikides võib lõpuks ka Saksamaa majanduse langusesse viia, vahendas Bloomberg.

Riskid on üleval ka Saksamaa osalusest euroala abipakettides. Kui Kreeka majandust veelgi sügavam krahh tabab ning riik rahaliidust välja kukub, võib see kõigutada Saksmaa valitsuse rahanduslikku seisu ning takistada eelarve tasakaalustamist.

Uued panused abipakettidesse võivad Saksamaa riigivõla taseme viia üle 90% SKPst, mis on piiri lähedal, mida Fitchi veel AAA reitingule vastavaks loeb. Saksamaa reiting on ohus, kui need riskide teoks saavad, teatas Fitch.

23. juulil kärpis reitinguagentuur Moody’s Saksamaa, Hollandi ja Luksemburgi reitinguväljavaate negatiivseks, tuues põhjuseks kasvava ebakindluse euroala võlakriisi süvenemisest. Ainsana jäi tippreitingu väljavaade stabiilseks Soomel.

Hetkel kuum