Indrek Kald • 25. august 2012 kell 10:12

Noorte ettevõtlikkuse edendamise võrgustik tutvustab end

Täna tutvustab noorte ettevõtlikkuse edendamiseks loodud koostöövõrgustik "Unistuse ellu!" oma tegevust kaubanduskoja ärihooaja avamisel Tallinna lennusadamas.

Kevadel seitsme algataja poolt loodud võrgustikuga on liitunud ligi 50 ettevõtet ja organisatsiooni.

Lennusadamas toimuval hooaja avaüritusel saab mobiilse seiklusmängu vahendusel lähemalt tuttavaks võrgustiku liikmete tegevustega ning lennutatakse lennukate ideedega varustatud paberlennukeid. Lisaks vabas õhkkonnas infovahetusele on võrgustiku liikmete eesmärgiks innustada ka teisi ettevõtjaid panustama laste ja noorte ettevõtlikkuse kasvu. Võrgustiku partnerid leiavad, et heade kodanike kasvatamine ei ole ainult koolide ja perede teha, see on meie kõigi ühine ülesanne.

Eesti Energia juhatuse liige ja SA Entrum nõukogu liige Margus Rink hindab koostöövõrgustiku ühist tahet ja soovi tegutseda järeltuleva põlve heaks. "Eesti Energia panustab noorte ettevõtlikkusse ENTRUM programmi kaudu ja see on ka põhjuseks, miks ühinesime koostöövõrgustikuga, kuhu on koondunud ettevõtted, kes aitavad kaasa noorte ettevõtlikkuse edendamisele," lisas ta.

Entrumi kahel tegutsemisaastal on programmis osalenud kokku ligi 1000 noort ning sügisel alustab 500 uut noort. "Liites kõikide teiste võrgustiku liikmete tegevused noorte eluhoiaku kujundamisel, oleme üheskoos innustanud suurt hulka Eesti noori ise oma elu juhtima ja midagi Eesti hüvanguks ära tegema," kommenteeris Rink ettevõtete võimalusi noorte arendamisel.

Swedbanki juhatuse liikme Robert Kiti sõnul on üks Eesti majanduse eduks vajalikest teguritest noorte ettevõtlikkuse edendamine. "Ettevõtliku vaimu hoidmine järeltulevate põlvede seas on väga oluline jätkusuutlikkuse seisukohast. Leian, et ettevõtetel, kes Eestis selles vallas tegutsevad, on väga mõistlik jõud ühendada – nii võib sündida mõnigi vajalik projekt," kinnitas ta.

Kiti sõnul on "Unistused ellu" portaali kõrval neil näiteks tuua ka teine ühisel nõul sündinud idee – Swedbanki, Tehnopoli ja TTÜ loodud fond Prototron, mis aitab noortel leiutajatel tuule tiibadesse saada.

Noori toetavate ettevõtete koostöövõrgustiku algatajad on kaubandus-tööstuskoda, Eesti Energia, Silberauto, Sampo, Swedbank, Jõhvi Kontserdimaja ja Ida-Viru Ettevõtluskeskus. Poole aastaga on võrgustikuga liitunud kokku 49 ettevõtet ja organisatsiooni.

Võrgustiku eesmärk on jagada ja saada infot lastele ja noortele suunatud toetustegevustest, milleks võivad olla nii teadmiste ja oskuste jagamine, rahaline toetus kui ka teised panustamise viisid. Võrgustikuga on oodatud liituma kõik ettevõtted ja organisatsioonid, kes Eestimaa tulevikust hoolivad.

Ühistegevuse südameks on veebipõhine keskkond unistusedellu.ee. Võrgustiku tegevust koordineerib kaubandus-tööstuskoda. Sellega kaasnevate kulude katmist toetab sel aastal majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

Hetkel kuum