Äripäev • 21 aprill 2015

Eesti Energia endine tippjuht läks tööle Margus Linnamäe juurde

Eesti Energia endine juhatuse liige Margus Rink asub juhtima Magnumit.  Foto: Andras Kralla

Margus Linnamäele kuuluv ravimimüüja AS Magnumit asub juhtima Margus Rink, kes seni töötas juhtivatel kohtadel Eesti Energias.

Senine juhatuse esimees Kristjan Vilosius jätkab Magnum AS nõukogu liikmena ning UP Invest OÜ juhatuse esimehena, kirjutas veebiportaal meditsiiniuudised.ee.

Rink oli alates 2008. aastast Eesti Energia juhatuse liige, kuid arvati sealt välja veebruaris pärast seda, kui ettevõtte uus juht Hando Sutter viis juhatuses läbi muudatused.

Sutter selgitas toona, et energiamüügi valdkond kuulus Eesti Energia juhatusse 2008. aastast, mil algas ettevalmistus suurklientide ning seejärel koduklientide elektrituru avanemiseks ning suuremad ümberkorraldused said tehtud. Viiendaks Eesti Energia juhatuse liikmeks kinnitas nõukogu toona ettevõtte finantsdirektori Andri Avila. Rink pidi jätkama Eesti Energia energiamüügi üksuse juhtimist Baltikumis. Eile selgus, et Rink lahkub riigifirmast ning asub 11. maist tööle Eesti suurimas ravimimüüjas.

"Tunnen, et olen sarnase väljakutse ees nagu 2008. aastal, kui Sandor Liive kutsus mind Eesti Energiasse juhtima elektrituru avanemist ja sellega kaasnevaid suuri muutusi," selgitas Rink otsuse tagamaid pressiteate vahendusel. Rinki sõnul inspireerib teda AS Magnumi juhatuse esimehena tööle asudes eelkõige see, et ravimiturg pole staatiline, vaid ees seisavad olulised regulatiivsed muutused.

"Margusel on pikaajaline juhikogemus, mis tuleb ravimiturgu ees ootavate muutuste ajal kindlasti kasuks. Meie eesmärgiks on seda kogemust maksimaalselt ära kasutada," lahkas samas teates Rinki palkamise tagamaid AS Magnumi omanik Margus Linnamäe. Senine AS Magnum juhatuse esimees Kristjan Vilosius jätkab ettevõtte nõukogu liikmena ning Margus Linnamäe investeerimisfirma UP Invest OÜ juhatuse esimehena.

Rinki asemel asub kolmes Balti riigis tegutsevat Eesti Energia energiamüügi üksust juhtima Karla Agan. Agan juhtis ligi neli aastat Eesti Energia tootearendusmeeskonda Eestis ja Eesti Energia ärisid Lätis ja Leedus.

Seoses planeeritud muudatustega MM Grupi kontserni juhtimisstruktuuris lahkub lähiajal Magnum AS juhatusest ka Anu Kaseniit, kes jätkab samuti tegevust Magnum AS nõukogus. Uue juhatuse liikmena, kes vastutab ettevõtte kvaliteedijuhtimise eest, asub tegutsema Mari Krass.

Margus Rink on kogenud juht, kes aastatel 2004-2008 töötas Hansapangas jaepanganduse tegevdirektorina. Tal on ärijuhtimise magistrikraad Tartu Ülikoolist.

Magnum AS on MM Grupp kontserni kuuluv Balti riikides ja Soomes tegutsev ravimite hulgi- ja jaemüügi ettevõte, kes opereerib tipptasemel tehnoloogiaga ravimite, haiglatarvikute ja muu apteegikauba hulgimüügi- ja logistikaüksusi ning kelle apteegid tegutsevad Apotheka ning A-Aptiekas kaubamärgi all Eestis ja Lätis.

 

Hetkel kuum