Rainer Saad • 1. oktoober 2012 kell 17:53

Tõrjub kriitikat

Föderaalreservi esimees Ben Bernanke vastas täna mõnedele väga teravatele küsimustele seoses keskpanga kolmanda võlakirjade ostmise programmiga.

Indiana majandusklubi ees ütles Bernanke võlakirjade ostmise kohta, et rahapoliitika strateegia põhimõte on sama nagu see on alati olnud.

„Erinevus on selles, et ajal, mil meil lühiajalised intressimäärad on peaaegu null, oleme liikunud abivahenditeni, mille eesmärk on pikaajalisi intressimäärasid otsesemalt langetada,” ütles ta.

Tunnistades avalikku muret Föderaalreservi poliitika pärast, ütles Bernanke, et isegi Washington Nationalsi pesapallimeeskonna tähtmängija on temalt küsinud kvantitatiivse leevendamise kohta.

Eelmisel kuul alustas Föderaalreserv kolmanda võlakirjade programmiga, millega ostetakse iga kuu 40 miljardi dollari väärtuses hüpoteegiga tagatud võlakirju.

Bernanke kinnitas, et Föderaalreserv ei ole hüljanud oma missiooni hoida inflatsioon kontrolli all.

„Me ootame, et inflatsioon jääb prognoositavalt madalaks,” ütles ta.

Föderaalreservi esimees tunnistas, et madalad intressimäärad ei soosi hoiustajaid, kuid tema sõnul on intressimäärad finantskriisi tõttu kukkunud terves maailmas.

Föderaalreserv on teadlik, et hoiustajate praegusest olukorrast ning keskpank peab püüdma majandust tugevamaks teha, kinnitas Bernanke. 

„Ainult tugev majandus suudab tekitada kõrgemaid varade väärtuseid ja jätkusuutlikku tootlust hoiustajatele,” ütles ta.

Hetkel kuum