Indrek Kald • 9. oktoober 2012 kell 13:37

Eesti tahab koostööd Mitsubishiga laiendada

Peaminister Andrus Ansip ja Mitsubishi Euroopa, Lähis-Ida ja Aafrika regiooni juht Tetsudo Terada tõdesid tänasel kohtumisel, et korporatsiooni ja Eesti vahel on väga hea koostöö, mille jätkamiseks otsitakse uusi võimalusi.

"Eesti ja Mitsubishi vahel on mitmeid edukaid koostööprojekte, tänu millele on meie riik tugevdanud oma innovatiivset kuvandit," märkis Ansip. "Oleme edaspidisest koostööst väga huvitatud," lisas ta.

Pooleli on elektriautode ja nende laadimisvõrgustiku projekt, mis saab teoks lubatud heitmekvoodi tehingu kaudu. Käimas on ka uuring nutikate lahenduste leidmiseks energiasäästuks Eestis ning koostööprojekt Tallinna Tehnikaülikooliga uurimaks elektriautode kasutamise kogemust. Lisaks on Mitsubishi autoosade transiidisadamaks valinud Muuga sadama.

Hommikul kohtus Terada sotsiaaltöötajaga, kes kasutab Mitsubishi elektriautot i-MiEV. Lisaks tutvustati talle Tallinna sadama D-terminali juures kiirlaadijaga elektriautode laadimist. Lisaks külastas Mitsubishi regiooni juht Ülemiste demokeskust, et tutvuda Eesti e-riigi lahendustega. Ka peaminister Ansip tutvustas külalistele Stenbocki majas meie e-valitsuse süsteemi ning Eestis populaarseid e-teenuseid.

Pärast kohtumist Stenbockis suundus Terada tutvuma Muuga sadamaga, mille kaudu hakkab Mitsubishi autoosade transiit käima Venemaa Kaluga tehasesse.

Tetsudo Terada on Eestis ühepäevasel töövisiidil.

Hetkel kuum