Rainer Saad • 12. oktoober 2012 kell 6:59

Vaata, millises Euroopa linnas on kõige hullemad ummikud

Liiklusummikud Euroopas on kasvamas ning Istanbul on linn, kus on kõige hullemad liiklusummikud kogu kontinendil, selgub navigatsiooniseadmete tootja TomTom-i kõige viimasemast „Ummikute indeksist”.

TomTomi analüüsi juhendaja Nick Cohn ütles CNBC-le, et see oli esimene kord, kui Istanbul lisati kord kvartalis ilmuvasse uuringusse, milles osales 58 Euroopa linna.

„Meie jaoks oli huvitav, et esimest korda uuringusse võetud linn sai kohe nimekirja tippu,” ütles ta. „Selle põhjuseks on arvatavasti asjaolu, et linnas on tekkinud kiire majanduskasv, kuid linnal on füüsiline eripära, mis muudab navigeerimise keeruliseks.”

Cohni sõnul on suurtel ummikutel otsene mõju linna majandusele.

„Liiklusummikus olevatel inimestel on palju probleeme kaotatud produktiivsusega, kaupade kohale toimetamine muutub raskemaks, ummikud suurendavad kütusekulu ja loomulikult reostavad ka loodust rohkem,” ütles ta.

TomTom ütles, et tema uuring on maailma kõige täpsem liiklusummikute baromeeter. Huvitavalt näitasid Milano ja Rooma liiklusummikud kõige suuremat langust. Mõlemad linnad on tuntud oma ummikute poolest. 

Teise koha sai Varssavi, kolmanda koha Marseille. Tallinna liikluse olukorda ei hinnanud TomTom nii halvaks, et seda oma nimekirja paigutada. Põhjalikumalt Euroopa linnade ummikute kohta saab uurida andmeid TomTomi-i kodulehelt. 

Hetkel kuum