Raivo Sormunen • 16. november 2012 kell 5:47

Tallink dividendide maksmiseks küps

Tallink täitis poolteist aastat tagasi seatud dividendide maksmise strateegia. Firma juhid aga kommenteerimiseks kättesaadavad pole.

Tallink viis 2011. aasta aprillis kontserni strateegiasse sisse punkti, mille eesmärk oli viia laevanduskontserni laenukoormus optimaalsele tasemele, mis võimaldaks hakata firmal jätkusuutlikult dividende maksma. Juhtkonna nägemusel võis dividendide maksmise eelduseks olla see, et kontserni netovõla suhe EBITDA (kulumieelne ärikasum) on 5,0 või alla selle ning omakapitali suhe varadesse ligikaudu 40%.

Poolteist kuud tagasi sai Tallink esmakordselt mõlemad eeldused korraga täidetud - netovõla/EBITDA suhe langes 4,9ni ja omakapitali/võla suhe tõusis koguni 43,1%ni. Võib arvata, et Tallink suudab neid suhtarve hoida ka aasta viimases kvartalis.

Keegi firma juhtidest Äripäevale eile kommenteerimiseks kättesaadav ei olnud, põhjuseks toodi välismaal viibimine. Tallink ise dividendide maksmist aruandes 100% kindlalt ei luba, kuid märgib siiski: "Vastavalt strateegiale on kontsern viimaste aastate jooksul oluliselt vähendanud oma võlakoormust ning seoses oodatava dividendipoliitikaga on juhtkonna eesmärgiks lühitulevikus optimeerida praegust agressiivset laenude tagasimaksete graafikut ja parandada järgnevate aastate rahavoogu."

Tallink Grupi investorsuhete juht Harri Hanschmidt kinnitas, et dividendide maksmise strateegia on olnud Tallinkil juba pikalt, kuid ta ei soovinud hakata spekuleerima, kas Tallink juba kevadel dividende maksma hakkab.

Samas analüütikud dividendide maksmist ei välista. SEB Enskilda ootab Tallinkile kevadeks näiteks kolmesendist dividendimakset ning analüütik Marko Daljajevi sõnul on tegemist pigem konservatiivse hinnanguga.

Loe pikemalt tänasest Äripäevast.

Hetkel kuum