Sirje Rank • 21. november 2012 kell 5:59

Eurogrupp ei leidnud Kreekale lahendust

Teisipäeval kohtunud eurogrupi rahandusministrid ei jõudnud kokkuleppele, kuidas vähendada Kreeka võlakoormat tasemele, mis oleks riigile jõukohane.

Kreeka laenuandjad Saksamaaga eesotsas polnud nõus ei Kreekale lisaraha andma ega võlakoormat vähendama, muud alternatiivid aga ei andnud soovitud tulemust kokku, vahendas agentuur Bloomberg. 

Praegusel kursil kasvab viiendat aastat majanduslanguses Kreeka võlakoorem 2014. aastaks 190%-le SKPst.

Euro nõrgenes, kui 11 tundi väldanud kõnelused lõppesid küll kiidusõnadega Kreeka valitsuse jõupingutustele, kuid juunist saadik külmutatud järgmise laenuosa väljamakse otsust ei tehtud. Lepiti kokku uus kohtumine 26. novembril.

"Meil on laual rida alternatiive, kuidas eelarveauku täita (auk tekib Kreekale antud ajapikendusest eelarvedefitsiidi vähendamiseks – toim.)," ütles Saksamaa rahandusminister Wolfgang Schäuble. "Arutasime seda teemat väga intensiivselt, kuid kuna küsimused on nii keerulised, ei jõudnud me veel lõplikule kokkuleppele," lisas ta.

Teade patiseisust tuli üllatusena, kuna läinud nädalal ütles eurogrupi juht Jean-Claude Juncker, et kokkulepe tõenäoliselt sel nädalal sünnib. Euro nõrgenes USA dollari suhtes 0,5 protsenti, 1,2753 dollarile.

Hetkel kuum