Indrek Kald • 28. november 2012 kell 8:07

Üle 90% Eesti Energia klientidest valib fikshinnaga paketi

Eesti Energia tootepakkumistest on kliendid enim eelistanud paketti Kindel – üle 90% kõigist lepingutest on tehtud selle paketiga.

Paketis Kindel ei muutu elektri kilovatt-tunni hind lepingu kehtimise perioodil. See võimaldab Eesti Energia teatel elektrikulu kontrolli all hoida, sest elektri börsihinna kõikumine ei mõjuta elektriarve suurust.

Tänaseks on kliendid Eesti Energiaga sõlminud juba 100 000 elektrilepingut. Kõige rohkem on tehtud 12 ja 36 kuu pikkusi lepinguid. Enim on lepinguid sõlmitud Harjumaal, Tartumaal ja Ida-Virumaal.

Ettevõtte müügi- ja teenindusdirektor Sten Argos tõdes, et novembris on igal nädalal aina rohkem elektrilepinguid sõlmitud. "Kui oktoobri alguses sõlmisime päevas ligi 700 lepingut, siis nüüdseks on see tõusnud 9000ni," märkis ta.

"Usume, et klientide suur huvi Eesti Energia lepingute vastu kõneleb ka õigest strateegiast, mille elektrituru avanemise eel valisime – lihtsad tooted, läbipaistev, ilma ühegi lisatasuta hinnastamine ning võimalikult lai teeninduskanalite valik," selgitas Argos.

Eesti Energia soovitab klientidel, kes on otsustanud 1. jaanuariks elektrilepingu sõlmida, teha seda käesoleva või järgmise nädala jooksul ning eelistada võimalusel e-teenindust.

"Elektrituru avanemiseks valmistudes oleme värvanud juurde sada klienditeenindajat, kahekordistanud nii kõnekeskuse kui e-teeninduse teenindusmahte ning avanud ka kaks uut bürood. Oleme seni saanud kliente oluliste ooteaegadeta teenindada, kuid nüüd võib suuremates büroodes ja klienditelefonil juba ootejärjekordi esineda. Mida lähemale 10. detsembrile, seda pikemaks ooteajad ilmselt muutuvad," sõnas Sten Argos.

Kuna elektrilepingute sõlmimine hoogustub iga päevaga, soovitab Eesti Energia lepingu sõlmimisel eelistada e-teenindust, kus saab sobiva paketi valida ootejärjekordadeta. Elektrilepinguid saab lisaks sõlmida klienditelefonil, Eesti Energia büroodes ning Eesti Posti postkontorites.

Kliendid, kes soovivad sõlmida elektrilepingu 1. jaanuariks, peavad elektrimüüja valiku ära tegema 10. detsembriks. Kes ei vali 10. detsembriks elektrimüüjat, ostavad jaanuaris üldteenust. Elektrilevi on oma võrgupiirkonnas nimetanud üldteenuse müüjaks Eesti Energia. Üldteenust on võimalik vahetada elektrimüüja paketi vastu igal kuul.

Hetkel kuum