Piret Reiljan • 5. veebruar 2013 • 2 min
Jaga lugu:

Kiisler jätab Rajasalu ametisse

Kuigi regionaalminister Siim Valmar Kiisleri sõnul ei jäta Harju maavanema Ülle Rajasalu isiklik puutumus Padriku lasteaias toimunud järelevalvest head muljet, ei kaalu minister praegu Rajasalu ametist vabastamist.

„Pean tunnistama, et maavanema enda isiklik puutumus selle probleemiga ei jäta kogu järelvalvest head muljet. Asjad peavad olema ja ka välja paistma korrektsed, maavanem oleks võinud ennast kogu sellest menetlusest taandada,” kommenteeris Kiisler möödunud reedel Äripäevas avalikustatud infot Rajasalu käitumisest oma lapselapse lasteaiaga seoses. Nimelt organiseeris Rajasalu oma ametipositsiooni ärakasutades lasteaeda erakorralise riikliku järelevalve, mida teostes tema alluv ja erakonnakaaslane Reformierakonnast. Valitud inspektor oli koolide, mitte lasteaedade inspektor. Järelevalve fookuses oli Rajasalu lapselapse rühma õpetaja, kelle väljavahetamist oli Rajasalu varemgi soovinud.

„Seni teadaoleva info põhjal ei kaalu ma Rajasalu vabastamist,” sõnas Kiisler vaatamata oma kriitikale Rajasalu käitumise suhtes. Kiisler selgitas, et tema hinnangul pole küsimus ühes perekonnas, murelikke lastevanemaid oli kaebuste põhjal rohkem ning kaebusi ei tohtinud jätta tähelepanuta. „Reageerimine oli põhimõtteliselt ühel või teisel viisil vajalik,” ütles minister Kiisler. Sotsiaaldemokraadid on Kiisleril tungivalt soovitanud kaaluda Rajasalu ametist vabastamist, kui Rajasalu kasutas ametipositsiooni isiklike asjade ajamiseks.

Kiisleri sõnul ei saa juhtumi kohta lõplikke järeldusi teha enne, kui järelevalve on lõppenud. Küsimusele, kuidas saab Rajasalu korraldatud järelevalvet asjaolusid arvestades tõsiselt võtta, vastas Kiisler ajakirjanikule vastuküsimusega: „Teie hinnangul oli järelevalve üleüldse põhjendamatu, aga ma olen näinud neid kaebusi ja selle Teie väitega ma nõus ei ole. Kui on konkreetsed mured ja etteheited peredel, siis nendele tuleb ka reageerida. Kas Te jääte oma seisukoha juurde, et tulemus ei ole tõsiseltvõetav, ka juhul, kui puudusi ei leita? Ma pelgalt ajaleheartikli põhjal sellega nõustuda ei saa.”

Rajasalult ootab järelevalve kohta selgitusi haridus- ja teadusministeerium. Haridusministeeriumi ametnikud ei olnud teadlikud mitmest asjaolust, mis Äripäev avalikustas, ning Rajasalult oodatakse hiljemalt vastlapäevaks selgitusi.

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt