31. jaanuar 2013
Jaga lugu:

Euro 10 aasta pikim tõus dollari vastu

Investorite riskivalmidust on tõstnud nägemus, et eurotsooni kriisis on hullemas möödas, mille tulemusel on euro teinud pikima tõusuperioodi dollari vastu viimase ligi 10 aasta jooksul.

Euro liikus täna mõlemas kahetiselt, kuid tõusis kõrgeimale tasemele pärast 2011. aasta novembrit pärast seda, kui Saksamaa jaemüük ja töötusemäär väheneseid, kirjutab Bloomberg.

Euro võrdus New Yorgi aja järgi kell 1 päeval 1,3584 dollariga. Jeeni vastu tõusis euro 0,4%, võrdudes 124,09 jeeniga, mis on kõrgeim tase pärast 2010. aasta maid.

Praeguse seisuga on Euroopa ühisvaluuta dollari vastu kallinenud 3%, mis on suurim tõus pärast 2011. aasta oktoobrit. See tähendab, et euro on tõusnud dollari vastu viimased kuus kuud järjest. Viimati rallis euro sedavõrd pikalt 2003. aasta mais. Jeeni vastu on euro jaanuaris tõusnud koguni 8,4%.

"Praegu on suurema trendina välja kujunemas euro suhtes pessimistlike panuste tühistamine, mis on kiirenenud viimase kuu-kahe jooksul," kommenteeris Faros Tradingu uuringujuht Dan Dorrow. "See on valuutat oluliselt üles viinud."

Autor: Fredy-Edwin Esse, California

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum