Sirje Rank • 21. aprill 2013 kell 5:54

Itaalia sai kuuendal katsel presidendi

Poliitilises patiseisus Itaalia suutis eile riigile presidendi valida - praegune 87-aastane president Giorgio Napolitano sai mandaadi ametis jätkata veel seitse aastat.

Napolitano jätkamist toetasid endise peaministri Silvio Berlusconi partei, praeguse vahevalitsuse juhi Mario Monti taha koondunud poliitilised jõud ning valimistel enim hääli, kuid mitte kindlat võitu saanud demokraatide partei, vahendas agentuur Bloomberg.

Istuva presidendi tagasivalimine oli kuues katse riigile presidenti valida. Napolitano poolt anti 738 häält (valituks osutumiseks oli vaja 504 häält).

Presidendi esmane ülesanne on riik poliitilisest patiseisust välja tuua, mis tekkis, kui veebruari lõpus toimunud valimised ei andnud selget tulemust. Tehnokraatide valitsust juhtinud Mario Monti on jätkanud valitsusjuhi kohusetäitjana.

"Napolitano tagab selle, et Monti algatatud reformid jätkuvad," kommenteeris Societe Generale'i analüütik Carlo Tommaselli.

Napolitano tagasivalimine on vesi populistliku viie tärni liikumise veskile, kes tõlgendab seda kui järjekordset küünilist vana põlvkonna poliitikute tagatoa kokkulepet, ütles Spiro Sovreign Strategy tegevjuht Nicholas Spiro.

Hetkel kuum