Indrek Kald • 7. november 2013 kell 12:15

767 miljonit krooni jätkuvalt eurodeks vahetamata

Novembri alguse seisuga on Eesti kroone tagastamata veel kokku 49 miljoni euro (767 mln krooni) väärtuses, neist pangatähti 42 ja münte seitsme miljoni euro väärtuses.

2011. aastal tagastati Eesti Panka kroone 318 miljoni, 2012. aastal 3,5 miljoni ja tänavu kümne kuuga 1,7 miljoni euro väärtuses, teatas keskpank.

Swedbanki ja SEB panga sularahakontorites üle Eesti saab kroone eurodeks vahetada selle aasta lõpuni. Järgmisest aastast jääb kroone keskkursiga 15,6466 ja teenustasuta eurodeks vahetama Eesti Pank.

"Väljaspool Tallinna elavad inimesed, kes tahavad kodukoha lähedal kroone eurodeks vahetada, saavad seda teha veel vaid novembris ja detsembris. Pärast detsembrit peab kroonide vahetamiseks tulema keskpanga muuseumisse," ütles Eesti Panga sularaha- ja taristuosakonna juhataja Rait Roosve.

"Võimalust kroone eurodeks vahetada on kasutatud aktiivselt üle Eesti, kuid tagastatavate kroonide kogused on pidevalt kahanenud. Võimalus vahetada kroone kodukoha lähedal kestis nii pikalt tänu heale koostööle kommertspankadega," märkis Roosve. Teistes euroala riikides on rahvusvaluutat vahetatud kommertspankades kahe kuu kuni poole aasta vältel.

Hetkel kuum