8. detsember 2013 kell 21:00

Pool Autorollo istungit oli kinnine

Reedene Autorollo kohtuistungi esimene pool kuulutati kinniseks, sest kõne alla tulid Väino Pentuse terviseandmed ja pankrotiprotsessiga kaudselt seotud isikute kontoväljavõtted.

Harju maakohus kuulutas septembris kinniseks menetluse osa, kus kuulatakse üle Autorollo endine omanik Väino Pentus ja hinnatakse tema terviseandmeid puudutavaid tõendeid. Samuti ei tohi vaatlejad viibida kohtusaalis, kui arutuse alla tulevad pangakonto väljavõtted. Kuna reedene eelistung algas eeltoodud teemade käsitlemisega, palus kohtunik Anu Uritam ajakirjanikel saalist lahkuda.

Oktoobris peetud eelistungil otsustas kohus pankrotitoimkonna taotluse alusel välja nõuda Autorollo pankrotiprotsessiga kaudselt seotud isikute pangakontode väljavõtted. Keskkonnaministrit Keit Pentus-Rosimannust ja tema abikaasat Rain Rosimannust esindavad vandeadvokaadid olid sellele vastu.

Uuritakse raha liikumist. Väljavõtetest peaks aga selguma, kuhu jõudis Autorollost välja viidud autopargi müünud Skuba Eesti raha. Toimkond kahtlustas, et see võis minna kellelegi kohtu all olevatest isikutest või nendega seotud ettevõtetele. Maakohus arutab Autorollo pankrotitoimkonna hagi perekond Rosimannuse ja vandeadvokaat Siim Roode vastu. Keskkonnaministri pangakonto väljavõtet ei soovinud menetlusosalised näha.

Reedel pärast istungit ütles Autorollo pankrotihaldur Martin Krupp, et pangakontode üle arutleti põgusalt. “Kui sisuline arutelu tuleb, hakatakse tõendeid uurima ja eraldi nendel peatuma,” lisas ta.

Ei kommenteeri. Roodet esindav advokaat Andres Aavik ei soovinud kinniste uste taga toimunud istungit kirjeldada, väites, et pooleliolevaid kohtumenetlusi ja neil toimuvaid toiminguid ta ei kommenteeri. Samuti jäid tabamatuks keskkonnaministri ja tema ettevõtjast abikaasa Rosimannuse esindajad.

Istungi avatud pooles tõmmati eelmenetlusele joon alla, mistõttu uusi dokumente enam esitada ei saa. Tunnistajaid hakatakse üle kuulama tuleva aasta jaanuaris ja veebruaris. Järgmine istung toimub 22. jaanuaril.

Hetkel kuum