17. detsember 2013 kell 16:53

Fondijuhid homme Fedilt tegusid ei oota

Bank of America Merrill Lynchi küsitlusest selgus, et kõigest 11% fondijuhtidest ootab, et Föderaalreserv alustab pärast homme lõppevat koosolekut stiimulite vähendamist.

Bank of America küsitluse kohaselt ootab stiimulite koomale tõmbamise alustamist sel nädalal 11% fondijuhte, 32% ootab seda sammu jaanuaris ning 42% märtsis, vahendab MarketWatch.

Silmanähtavalt ei tekita stiimulmeetmete koomale tõmbamine mingit paanikat fondijuhtide seas, sest koguni 71% eeldab tugevnevat majandust.

Küsitluste andmed on osutunud aga üsna vastandlikeks. Näiteks Wall Street Journali küsitluse kohaselt ootab koomale tõmbamist sel nädalal veerand ökonomiste, samas kui Bloombergi küsitletud ökonomistidest ootab seda sammu 34%.

Fondijuhtide juhitavates fondides on raha hulk endiselt jonnakalt kõrge, kuna suurim hulk investoreid pärast 2002. aasta jaanuari on arvamusel, et aktsiaid on liiga kalliks tõusnud, selgus BofA küsitlusest.

Panga sõnul on investorid aga endiselt positiivselt meelestatud aktsiate suhtes ning on positsioneerinud end dollari tugevnemiseks tuleval aastal.

Autor: Fredy-Edwin Esse, California

Hetkel kuum