Sirje Rank • 23. detsember 2013 kell 9:58

Briti valitsuses pole tööjõu sisserände piiramiseks üksmeelt

Suurbritannia asepeaminister Nick Clegg ei jaga peaminister David Cameroni arvamust, et Euroopa Liidus tuleks tööjõu vaba liikumist piirata.

Cleggi arvates piisab meetmeist, mida plaanitakse riigi sotsiaalkindlustussüsteemi kaitseks, vahendab agentuur Bloomberg.

"Meie ülesanne on taastada toetus ideele, et inimesed peavad saama Euroopa Liidus tööotsinguil vabalt liikuda," kirjutas Clegg nädalavahetusel ajalehes Sunday Times ilmunud arvamusloos. "Kuid sellisel juhul peab olema kristallselge, et õigus Suurbritanniasse tööle tulla ei tähenda automaatset õigust sotsiaaltoetusi taotleda."

Uuesti aastast lõpeb üleminekuaeg ja Suurbritanniasse saavad tööle tulla ka bulgaarlased ja rumeenlased. Võttes tooni hirmudest, et Suurbritanniasse tullakse madalama elatustasemega liikmesriikidest eelkõige Briti sotsiaalkindlustussüsteemi kuritarvitama, on David Cameron asunud tingimusi karmistama.

Ühtlasi nõuab ta, et kogu Euroopa Liit tööjõu vaba liikumise teema uuesti üle vaataks. Cameron vihjab, et vastasel juhul võib ta ELi edasisele laienemisele veto panna.

Clegg toetab tingimuste karmistamist toetuste nõutamiseks, kuid ei poolda teistest ELI riikidest sisserände piiramist.

"Mitmed konservatiivse partei liikmed toetavad neid reforme, kuna tahavad Euroopast välja liikuda," kirjutas Clegg. "Minu partei, liberaalsed demokraadid, toetab neid, sest tahame Euroopa Liitu edasi jääda."

Hetkel kuum