26. detsember 2013 kell 4:43

Parim olemuslugu oli Keski maskotist

Äripäeva aasta parimaks olemuslooks valiti Koit Brinkmanni lugu “Keskerakonna maskott elab tasuta linnakorteris”, mis ilmus 6. novembril.

Koit tutvustas lugejatele Keskerakonna korraldatud erinevatelt meeleavaldustelt tuttavat kunstnikku Neeme Lalli.

Kollaseid riideid kandev Lall on olnud nendel üritustel alati pildil, kuid seni ei teadnud avalikkus, et Lalli kasutuses on olnud Tallinna vanalinnas korter, mida ta kasutas juba ligi viis aastat ebaseaduslikult ehk tasuta. 

Koidu lugu parteipuugist oli suurepäraselt kirjutatud ja üldistamist võimaldav, näidates karikatuurselt, kuidas maailmavaade võib sõltuda omakasust. 

Parima olemusloo nominentideks valiti veel 15. veebruari ilmunud Kadri Põlendiku lugu “Küttekuningas” ja 10. oktoobril ilmunud Piret Reiljani lugu “10 ruutu luksuslikku mitteeluruumi”.

Kadri portreteeris möödunud aastal Tallinna Kütte ja Erakütte ostnud Kristjan Rahu. Seni pigem meedia eest varjus püsinud küttefirmade värske omanik Rahu rääkis selles artiklis avameelselt oma senisest ärist, sealhulgas ebaõnnestumistest, ja ka isiklikust rahakotist.

Piret kirjeldas Tallinnas mitmel pool kinnisvara arendavate Maksim Sorokini ja Dmitri Perepelitsõni omapärast äritegevust. Nad kauplevad ebaseaduslikult mitteeluruumidesse ehitatud “korteritega”.

Tandemi äri on lihtne – nad ostavad soodsa hinnaga heas asukohas mitteeluruumid, ehitavad need võimalikult kiiresti ja väikeste kuludega ümber ning müüvad korterite pähe maha.

“Korterite pähe” tähendab seda, et juriidiliselt on tegemist siiski mitteeluruumi mõtteliste osadega, mille kasutamine elamispinnana on ebaseaduslik. “Korterite” müügikuulutustes sellest asjaolust aga juttu pole. Piret pälvis sel aastal ka Äripäeva keeletoimetajate välja antud auhinna kui hea keele¬kasutusega ajakirjanik.

Autor: 1321-aripaev

Hetkel kuum