Registreerimine võib hakata venima

Kaisa Gabral 26. veebruar 2014, 16:47

Maksu-ja tolliameti (MTA) suurendatud kontroll võib muuta kallimate autode registreerimise aeglasemaks, leiab Inchcape Motors Estonia OÜ tegevjuht Jaanus Simson.

"Kallimate autode registreerimine ARK-s võib seoses täiendava MTA kontrolliga muutuda tavapärasest pikemaks. Hiljuti oli konkreetne juhus, kus klient valis neljapäeval auto välja ning soovis selle kätte saada reede õhtul, kuid tõenäoliselt mingitele konkreetsetele kriteeriumite alusel läks see auto automaatselt MTA kontrolli ning seetõttu sai klient auto kätte järgmise nädala alguses," tõi Simson näite.

Samas tõdes ta, et maksuamet koostöös maanteeameti, tarbijakaitseameti ja liisingufirmade liiduga on teinud head tööd korrastamaks kasutatud autode äris lokkavat korralagedust, s.h. kliendi- ja maksupettusi.  "Ma usun, et pettused Eestis on vähenenud. See ei ole vaid lokaalne probleem, vaid on piiriülene. Vaja on teha selles vallas tihedat koostööd ka Läti ja Leeduga," märkis Simson.

MTA ja Liisinguühingute Liit teevad autoturul levivate pettuste vastu ühiselt koostööd. Kasutatud autode turu korrastamiseks hakkab maksu- ja tolliamet jagama liisingettevõtetega teavet selle kohta, milliste sõidukite puhul ei saa registritoiminguid kiirelt teha, liisingettevõtted omakorda hoiduvad selliste sõidukite finantseerimisest.


 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    13. March 2014, 10:53
    Otsi:

    Ava täpsem otsing