Valitsus otsustas täna eraldada meremuuseumile 1,4 miljonit eurot ehitusfirmale Nordecon lisaraha maksmiseks.
Rahandusminister Jürgen Ligi esitatud eelnõu kohaselt antakse riigieelarve kassareservist kultuuriministeeriumile 1,43 miljonit eurot kaubandus-tööstuskoja arbitraažikohtu 26. veebruari otsuse täitmiseks.
AS Nordecon esitas arbitraažikohtule hagi Eesti Vabariigi (meremuuseumi kaudu) vastu. Selle aluseks oli 2010. aasta kevadel lennusadama vesilennukite angaaride rekonstrueerimise riigihanke raames tehtud lisa- ja muudatustööd.
Meremuuseumi selle aasta eelarves pole arvestatud arbitraažikohtu otsusega välja mõistetud summadega. Tegemist on muuseumi jaoks ettenägematu kuluga, teatas valitsus.
Summade planeerimist õigesse aastasse raskendas ka arbitraažikohtumenetluse pikem kestvus esialgsest teadmisest. Arvestatud kuue kuu asemel kestis menetlus kaks aastat.
Meremuuseum leiab oma majandustegevusest teenitavast tulust vahendid kuue kuu viivise nõude 103 347 eurot ja igapäevaselt lisanduva viivise 562 eurot katmiseks.
Seotud lood
Nordecon võitis osaliselt Eesti Kaubandus- ja Tööstuskoja arbitraažikohtus Eesti Meremuuseumi vastu 2012. aastal esitatud hagi Tallinna Lennusadama eksponaadihoone rekonstrueerimise ehituslepingust tekkinud võlgnevuse ja viivisenõuetes, teatas ettevõte börsile.
Nordeconi juht Jaano Vink tunnistas, et vesilennukiangaaride renoveerimine tõi firmale neli miljonit eurot kahju, mis on suurim kahjum, mida ettevõte on ühe projekti puhul saanud.
Börsifirma AS Nordeconi nõukogu aseesimehel Alar Kroodol on ehitusfirma KRC Ehitus, kes praegu ehitab ka Nordeconi pikaaegse tellija objektil Tartus.
„Kohtuprotsess vältas pikalt ning nüüd, kus otsus on tehtud, asume seda täitma,“ kommenteeris Eesti Meremuuseumi direktor Urmas Dresen Nordecon ASi hagi muuseumi vastu.
Sujuv makseprotsess on ülimalt tähtis osa e-poe ostukogemusest. Kogu vaev ja pingutus kliendile meeldiva ostukogemuse pakkumisest võib minna luhta, kui toote eest tasudes tabab klienti mõni ebameeldiv üllatus või takistus. Selleks võib olla nii soovitud makseviisi puudumine, tehnilised takistused toimingu lõpuleviimiseks kui ka ebamugav makse kinnitamise protsess.
Hetkel kuum
Inflatsioon võib lähikuudel uuesti kiireneda
Tagasi Äripäeva esilehele