24 märts 2014

Tallinna kesklinnas algab trammitee remont

Esmaspäeval, 7. aprillil suletakse liiklus 3. ja 4. trammiliinil ning Pärnu maanteel lõigus Vabaduse väljak-Tondi alustatakse uue trammitee esimese etapi ehitust.

Remondi ajal on käigus ajutine bussiliin ja trammiliini nr 2 sõidugraafikut tihendatakse, teatas Raepress. Pärnu maantee lõigu remont on kavas lõpetada 31. augustiks.

Pärnu maantee lõik Vabaduse väljakust Liivalaia tänavani suletakse alates 7. aprillist autodele täielikult, läbi pääsevad vaid liinibussid ja kohalikud sõidukid.  Pärnu maantee viaduktist kuni Liivalaia ristmikuni jäetakse liiklusele avatuks mõlemas suunas üks sõidurada. Muutub ka Roosikrantsi tänava liikluskorraldus.

Ümbersõiduks soovitab Tallinna Transpordiamet kasutada Järvevana teed ning Ahtri tänavat ja Skoone bastioni ringliiklust. Liikluskorralduse muudatustest teavitavad infotahvlid on tänaseks päevaks juba paigaldatud.

Leping näeb ette trammiteede ning Pärnu maantee depooteede rekonstrueerimise koos teede betoonalusele viimisega, samuti vahetatakse välja kontaktvõrk Tondilt Ülemistele ja Kadriorgu ning uuendatakse kuus veoalajaama. Peale selle rajatakse trammitee pikendus Peterburi tee 2 kinnistule, kuhu ehitatakse ka trammide tagasipöördering.

Trammitee ehitus ja remont läheb maksma 26 miljonit eurot ning riigihanke võitis AS Merko Ehitus Eesti, KMG Inseneriehituse AS ning Ratatek OY ühispakkumus.

Projekti eelarveks oli planeeritud 22,76 miljonit eurot. Vastavalt SA Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) juhatuse otsusele eelmise aasta 28. märtsist rahastab KIK projekti ELi ühtekuuluvusfondi säästva transpordi arendamise toetamise meetmest 18,91 miljoni euro ulatuses. Tallinna omafinantseering on 3,85 miljonit eurot.

Hetkel kuum