Kuningas EASist: ei tea, kui suur õnn see on

Kaisa Gabral 06. mai 2014, 15:46

EASi nõukogu valis esimesel nõukogu koosolekul esimeheks majandusministeeriumi asekantsler Ahti Kuninga, kes reageeris õnnesoovidele tagasihoidlikult.

"Ma ei tea, kui suur õnn see nüüd on," lausus värske EASi nõukogu esimees Ahti Kuningas, kes oli eelmises kooseisus nõukogu liige.

Kuninga sõnul oskab minister Anne Sulling paremini seletada, miks pandi kokku just selline nõukogu. "Mina jäin, sest majandusministeeriumis on minu vastutada eksport, välispoliitika ja välisinvesteeringud, ning majandusministeerium on EASi põhitellija. Kui meie teeme arengukava, siis EAS on elluviija," selgitas ta.

Martin Hirvoja taandamise kohta lausus Kuningas järgmiselt: "Me pidime täna tegema otsuse selles osas, et kuulutada konkurss Taavi Laurile asendaja leidmiseks. Selleks, et anda konkursil uuele potentsiaalsele juhile signaal, et ta tuleb ja saab oma meeskonna teha, siis otsustasimegi, et kogu juhatus peab lahkuma ja alustame puhtalt lehelt," märkis Kuningas.

Ta ei kommenteerinud, kas nõukogul oli etteheiteid endise nõukogu esimehe Cinzia Siigi tööle. "Me vaatame ettepoole ega arutanud eelmise nõukogu töö tulemust," lausus Kuningas.

Varasemas nõukogus oli 11 liiget, uues aga 7. Kuninga sõnul palku ei muudetud.

 

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. May 2014, 19:14
Otsi:

Ava täpsem otsing