Youtube haub massilist muusikavideote eemaldamist

Mait Kraun 18. juuni 2014, 23:00

YouTube haub massilist muusikavideote eemaldamist, kuna mitu iseseisvat plaadifirmat ei ole portaali uute tingimustega nõustunud. Näiteks ripub Damoklese mõõk Adele ja Arctic Monkeysi videote kohal.

Google'ile kuuluva YouTube'i ametnik Robert Kyncl lubas muusikavideote blokeerimist alustada lähipäevil. Et firma julgeb muretult tuntud muusikute videosid eemaldada, annab tunnistust enesekindlusest uuele turule sisenemisel.

Kyncli sõnul aksepteerib 95% plaadifirmadest YouTube'i tingimusi. Ülejäänud, kes lasevad parajasti Euroopa Liidul uurida, ega lugu ei lõhna kõlvatu konkurentsi järgi, blokeeritakse pikema jututa.

Seda tegu õigustab Kyncl YouTube'i kasutajate õiguste kaitsega. Plaadifirmad XL Recordings ja Domino, keda esindab õigusbüroo Merlin, aga ei nõustu. Nende arvates võib tasuta muusika piiramatu levik plaadifirmadele tuua suurt rahalist kasu. Kaob ju sellega vajadus maksta Deezerile või Spotify'le muusika kuulamise eest kümme dollarit kuus.

Selle peale teatas Kyncl, et YouTube'i eesmärk on pakkuda teenuseid, mida kasutajad armastavad, ja meelitada võimalikult paljud selle eest ka maksma.

Google ostis YouTube'i 2006. aastal ja sellest ajast peale on firma maksnud plaadifirmadele üle miljardi dollari. Kyncl kinnitas, et see number kahekordistub peagi.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    19. June 2014, 01:01
    Otsi:

    Ava täpsem otsing