Teder: Venemaa otsus on ootamatu

Eliisa Matsalu 07. august 2014, 15:12

Venemaa otsus piirata Euroopa Liidu ja USA toidutööstusettevõtete toodangu importi Venemaale toob kaasa kaupade ülekülluse turul, ütles Estoveri juht Ago Teder.

Venemaa president Vladimir Putin otsustas piirata põllumajandussaaduste sissevedu nendest riikidest, mis on Venemaale Ukraina kriisiga seoses sanktsioonid kehtestanud

Piimatööstusettevõtte Estoveri juht Ago Teder ütles, et Venemaa otsus Euroopa Liidu ja USA toiduainetetööstuste toodangu importi piirama hakata on täiesti uut masti vastulöök. „Olen E-piima juhi ja oma hea sõbra Jaanus Murakaga nõus – see on mäng, mis käib meie peadest kõrgemal,“ märkis ta.

Teder lisas, et loodetavasti suudab Euroopa Liit olukorra enne parandada, kui konflikt tõsisemalt mõju avaldama hakkab. Tema sõnul on aga tegu ootamatu uudisega, mille mõjusid on keeruline hinnata. „Kunagi ei tea ju, mis suunas asjad liikuma hakkavad,“ märkis ta.

Estover sai jaanuaris koos viie teise Eesti toidutööstuse ettevõttega jaanuaris ekspordikeelu Venemaale. Seega pole ettevõte üle poole aasta Venemaale kaupa müüa saanud ja Venemaa uue otsuse rakendumine Estoverile otsest mõju ei tooks. Sellegipoolest peab Teder Venemaad Eesti jaoks äärmiselt oluliseks turuks. „Oleme pikisilmi keelust vabanemist oodanud, oleme selleks täitnud kõik Venemaapoolsed nõuded,“ ütles Teder.

Kui kõikidel Euroopa Liidu riikide toiduainetööstuse ettevõtetel langeks korraga Venemaa turg ära, tekiks Tederi sõnul turul kaupade üleküllastus. Selline reaalne mõju võib aga ilmneda alles mõne kuu pärast. „Eks vaatame, mis saama hakkab,“ ütles ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    11. August 2014, 12:03
    Otsi:

    Ava täpsem otsing