Ukraina kõnelustel vähe edu

Sirje Rank 18. august 2014, 14:11

Venemaa välisminister Sergei Lavrov ütles täna, et eile Berliinis alanud kõnelused Ukraina konflikti üle ei toonud mingit läbimurret, edasi liiguti vaid humanitaarabi andmise küsimustes.

Kriisi saab ohjeldada vaid siis, kui Ukraina tingimusteta relvarahu jõustamiseks oma väed tagasi tõmbab, ütles Lavrov täna Berliinis pärast ühist nõupidamist Ukraina, Saksamaa ja Prantsusmaa välisministritega.

"Seni kuni nad loodavad sõjalisele lahendusele ja seni kuni Kiievi võimud kasutavad sõjalisi võite omaenese rahva üle toetuse kindlustamiseks Kiievis, ei näe ma sellel, mida me siin praegu üritame, eriti mingit mõtet," tsiteeris Lavrovi agentuur Bloomberg.

Lavrovi sõnul on saavutatud edu Ukraina ja Venemaa piiri kindlustamisel. Ukraina valitsus Kiievis aga väidab, et Ukraina armeed tulistatakse jätkuvalt Venemaa territooriumilt ning et Venemaa jätkab Ukraina separatistide varustamist nii relvade, raha kui ka uute võitlejatega.

Ukraina välisministri Pavlo Klimkini sõnul saavutati kõnelustel Berliinis tagasihoidlikku edu. Samas kutsus ta Venemaad üles talitama oma sõnade järgi.

"Kuidas saavutada relvarahu, kui üle Venemaa piiri tulevad palgasõdurid ja relvad," säutsus Klimkin Twitteris. "Asi pole terminoloogias, asi pole tingimustes, asi on asja olemuses. Kui tahad rahu, tuleb kasutada rahumeelseid viise ja mitte sõjalisi vahendeid."

Saksamaa välisminister Frank-Walter Steinmeier nimetas eile Berliinis toimunud kõnelusi rasketeks kõnelusteks.

Venemaalt nõudis Punane Rist julgeolekugarantiisid, enne kui ollakse valmis kontrollima Venemaalt Ukrainasse suunduvaid väidetavalt humanitaarabi veokeid. Ukraina on lubanud veokitel riiki siseneda vaid Punase Risti egiidi all.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    18. August 2014, 14:11
    Otsi:

    Ava täpsem otsing