Kaubamaja: kaitseme oma aktsionäride huve

Rainer Saad 26. august 2014, 13:18

Tallinna Kaubamaja on seisukohal, et reklaamimaks on vastuolus põhiseadusega ning selle tagasinõudmise eesmärk on kaitsta aktsionäride huve.

Kolme aasta jooksul tasus Tallinna Kaubamaja Tallinnale, Tartule ja Pärnule kokku 550 000 eurot reklaamimaksu, millest Tallinna osakaal oli 329 000 eurot.

Järgneb Tallinna Kaubamaja peajuristi Helen Tulve kommentaar:

Tallinna Kaubamaja ASi tütarettevõtted on otsustanud taotleda Tallinna, Tartu ja Pärnu linnalt tagasi juunist 2011 kuni juulini 2014 makstud reklaamimaksu, sest meie õigusliku analüüsi järgi on reklaamimaksu aluseks olevad kohalike maksude seaduse ja linnavolikogude reklaamimaksu puudutavate määruste sätted vastuolus põhiseadusega.

Reklaamimaksu kohustuslikud elemendid ei ole kindlaks määratud ühegi seaduse tasemel õigusaktiga ning seetõttu on meie hinnangul vastuolu põhiseaduses sätestatud seadusereservatsiooniga, mille järgi riiklikud maksud, koormised, lõivud, trahvid ja sundkindlustuse maksed peab sätestama seadus. Kuivõrd reklaamimaksu regulatsioon on põhiseadusega vastuolus, on tasutud reklaamimaksu summad makstud õigusliku aluseta ning tuleb tagastada.

Reklaamimaksu tagasinõudmise ajastus tuleneb õigusliku analüüsi valmimisest ega ole kuidagi seotud Tallinna Kaubamaja Grupi majandustulemustega. Tallinna Kaubamaja Grupi majandustulemused näitavad selget kasvutrendi, ning seda ilma müügi- ja reklaamimaksu tagastusnõueteta. Tallinna Kaubamaja Grupi esimese poolaasta käive suurenes 8,7% ja müügitulu kasvas kõikides grupi tegevusvaldkondades. Grupi esimese poolaasta puhaskasum oli 4,8 miljonit eurot. Seega ei ole meie aktsionäridel põhjust muretseda grupi tulemuste pärast.

Müügi- ja reklaamimaksu tagastusnõuded oleme esitanud eesmärgiga kaitsta oma aktsionäride huve, kasutades kõiki seaduslikke võimalusi kasumi suurendamiseks. Tallinna Kaubamaja Grupp on olenemata esitatud kohalike maksude tagastusnõuetest üks Eesti Vabariigi suurimaid maksumaksjaid.

 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    27. August 2014, 18:03
    Otsi:

    Ava täpsem otsing