Mait Kraun • 29. august 2014 kell 7:40

USA suurima kindlustusfirma juhil diagnoositi surmav kasvaja

Kindlustusettevõtte American International Groupi (AIG) tegevjuht Robert Benmosche ütles, et ta lahkub ettevõttest oodatust varem, sest tal diagnoositi pahaloomuline kasvaja.

Benmosche, kes on praegu 70aastane, ütles intervjuus Bloombergile, et arstide sõnul on tal elada jäänud veel 9-12 kuud. See kiirendas Benmosche plaani minna aasta lõpus pensionile, vahendab CNN Money.

„Ma ütlesin, tead mis? Ma ei kavatse mängida täringuid ja arvan, et muudatused tuleb kohe ära teha, mitte hiljem. Seega kiirendame minu pensionile saatmist,“ ütles mees. „Ja ettevõtte juhatusel oli hea meel seda ka teha.“

AIG teatas juunis, et ettevõtte varade üksust juhtinud Peter Hancock hakkab 1. septembrist kogu ettevõtet juhtima. Benmosche hakkab talle konsultatsiooni pakkuma.

Benmosche tuli 2009. aastal ettevõtet finantskriisist välja tooma. Firma oli sunnitud valitsuselt vastu võtma tohutu, 182 miljardi dollari suuruse päästepaketi. Praeguseks on päästepakett Benmosche juhtimisel 23 miljardi dollarilise ülejäägiga tagasi makstud.

Hetkel kuum