Juhan Lang • 5. september 2014
Jaga lugu:

Uus-Meremaa rikkaim mees müüb oma ärid

Uus-Meremaa tööstuskonglomeraat Rank Group on palganud tuntud pangad kahe oma toidu- ja joogipakendifirma müügiks ligemale 4 miljardi dollari eest.

Rank Group kuulub riigi rikkaimale mehele Graeme Hartile, kelle varaks hindab Forbes 7,3 miljardit dollarit. Financial Timesi teatel on Hart palganud oma Põhja-Ameerikasse piima- ja mahlapakendeid tootva Evergeeni ettevõtet müüma panga Credit Suisse.

Ehkki hinda pole veel kinnitatud, võib see väljaande teatel jääda 2,5 miljardi dollari ringi. Seda on laias laastus 10 korda enam, kui üksuse eelmise aasta kulumieelne teenistus.

Eraldiseisvalt on Rank Group palganud JPMorgani panga müüma üle 1,5 miljardi dollari eest pudelikorgitootja Closure Systems Internationali.

Mõlemad müügiprotsessid on algusjärgus ega ole garantiid, et tehingud õnnestuvad. Et juba varem on Hart palganud investeerimispanga Goldman Sachs oma suurima pakendiäri SIG müügiks, soovib ta pakendiärist suures osas tagasi tõmbuda.

Forbesi maailma rikaste edetabelis on juba 16aastaselt kooli pooleli jätnud Hart 190. kohal. Ajakirja teatel on silmini võlgades ja madalat profiili hoida eelistav Hart oma rikkuse ise teeninud.

Enamiku oma kasumist on ta teeninud ligi 14 miljardi dollari suuruse aastakäibega globaalse pakendiimpeeriumi Reynolds Group Holdingsiga.

Hartile kuulub veel ka ehitustarvete ja paberpakendite tootja Carter Holt Harvey ja USAs asuv UCI-FRAM, millele kuuluvad mitmed autoosade brändid.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt