Äripäev • 15. oktoober 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Kohus: Kallaste eksmeer omastas linna vara

Kallaste endine linnapea Viktor Nukka (vasakul).  Foto: Postimees/Scanpix

Tartu maakohus tunnistas Kallaste endise linnapea Viktor Nukka kokkuleppemenetluses süüdi omastamises ja võltsitud dokumentide kasutamises.

Linnavalitsuse endine pearaamatupidaja Aive Laumets ja endine vanemraamatupidaja Kiira Leonova tunnistati esimese astme kohtus süüdi samades kuritegudes ning lisaks veel dokumentide võltsimises, teatas Tartu maakohus.

Kohus mõistis Nukkale aasta ja kuue kuu pikkuse tingimisi vangistuse sama pika katseajaga. Laumets ja Leonova peavad kandma aastase tingimisi vangistuse kolmeaastase katseajaga.

Kallaste linnavalitsuse esitatud tsiviilhagi katteks peab Nukka tasuma 11 325 eurot, Laumets 16 245 eurot ja Leonova 14 974 eurot. Osa kuritegudega tekitatud kahjudest on süüdistatavad praeguseks hüvitanud.

Menetluskuludena peavad Nukka ja Laumets tasuma 536 eurot ning Leonova 1784 eurot.

Süüdistuse järgi pandi kuriteod toime 2010. aasta algusest kuni 2012. aasta augustini. Pea- ja vanemraamatupidajat süüdistatakse selles, et endise linnapeaga kooskõlastatult sõitsid nad linna kulul reisibüroo kaudu Türki puhkama, kuid sõit oli vormistatud koolitusena. Linnavalitsusele tekitati kahju üle 42 500 euro.

Kohtuotsuse saab edasi kaevata 15 päeva jooksul.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt