Äripäev • 28 oktoober 2014
Jaga lugu:

RMK kasum kasvas 14 protsenti

RMK juht Aigar Kallas.
RMK juht Aigar Kallas.  Foto: Raul Mee

RMK teenis selle aasta üheksa kuuga 115,8 miljoni euro suuruse müügikäibe juures 24,2 miljonit eurot kasumit. Võrreldes sama perioodiga mullu suurenes käive 4,1% ja kasum 13,8%.

RMK juhatuse esimehe Aigar Kallase sõnul on käibe- ja kasuminumbri kasvu taga soodsad ilmaolud, mis on võimaldanud varuda metsamaterjali ennaktempos. „Vähese lumega aasta algus ning kuiv suvi ja sügis on lubanud hästi metsatöid teha,“ sõnas Kallas pressiteate vahendusel. „Seni on puiduturu nõudlus olnud tagasihoidlik madalamakvaliteedilise metsamaterjali ehk küttepuidu osas. Seetõttu oleme müünud keskmiselt kallimat materjali ning laoseis on suurenenud madalama hinnaga materjali osas.“ Aasta viimaselt kvartalilt ootab RMK siiski just  küttepuidu nõudluse kasvu, mistõttu lähenevad aasta lõpu tulemused Kallase sõnul eelarves prognoositule.

Üheksa kuuga müüs RMK 2,3 miljonit kuupmeetrit metsamaterjali kokku 108,4 miljoni euro eest. Keskmiseks metsamaterjali (palk, paberipuit, küttepuit) müügihinnaks kujunes 47 eurot kuupmeetrist, mis on eelmise aastaga võrreldes 7% kõrgem. Raidmeid ja hakkpuitu müüs RMK selle aasta üheksa kuuga 0,1 miljonit kuupmeetrit ja 3,3 miljoni euro väärtuses, keskmine müügihind oli 30,4 eurot kuupmeetrist, mis on 8% kõrgem kui mullu samal ajal.

2014. aasta eelarves prognoosis RMK selle aasta müügituluks 140 miljonit eurot ning kasumiks 15 miljonit eurot.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt