Google’i uus plaan Amazoni püüda

04. november 2014, 07:38
Amazon Web Services
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141104/NEWS/141109928/AR/0/AR-141109928.jpg

Google Inc on ehitanud ühe võimsaima andmekeskuste võrgu, mis võimaldab käsitseda üle kolme miljardi otsingu päevas. Google on aga tagaajaja rolli jäänud ühes kiiremini kasvavas äris, nimelt arvutusvõimsuse pakkumises, mida juhib Amazon, kirjutab Wall Street Journal.

Tänasel konverentsil tutvustab Google plaani, mis võimaldab klientidel pilveteenuseid kiiremini kasutama hakata. Selle sammuga tahab Google Amazonile järele jõuda.

Amazon alustas arvutusvõimsuse arendamist veebiteenuse pakkuja Amazon Web Servicesi kaudu 2006. aastal ning avaldas oma teenuse kaks aastat hiljem. Google nõudis algselt kasutajalt sarnaseid tarkvara loomise tehnikaid, nagu Google'il endal. Amazon aga näitas üles suuremat paindlikkust ning seega muutus ka populaarsemaks. Amazoni versioon kasutas niiöelda virtuaalseid masinaid, mis lasid veebiarendajatel otsustada nii programmeerimiskeele, andmebaaside kui muu üle. Google võttis küll kasutusele sama strateegia, ent juba oli liiga hilja.

Amazon on praegu kindel turuliider, pakkudes enim pilv-arvutusvõimsust ning saades umbes kolmandiku turu kogukasumist.

Google seisab aga silmitsi mitme raskusega. Pilveteenuste kasutajad on öelnud, et Amazonile annab suure eelise konsultantide ning arendajate toimiv süsteem.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    04. November 2014, 09:08
    Otsi:

    Ava täpsem otsing