Marta Jaakson • 17. detsember 2014 kell 10:44

Kohus jagas maa reaalosadeks

Rocca al Mare Kooli AS lasteaed Laagri alevikus  Foto: Eiko Kink

Eile otsustas ringkonnakohus, et jagab Rocca al Mare Kooli lasteaia kinnistu reaalosadeks ning päästab kooli pea miljonilisest nõudest.

Tänane Äripäev kirjutas, et Rocca al Mare (RaM) Kooli ASile kuuluv Veskimöldri lasteaed on sattunud kohtuvaidlusse. Nimelt soovis pankrotivarana lasteaia kinnistust kaks kolmandikku mõttelist osa ostnud Vello Putki firma Majax Haldus lasteaialt kaasomandi lõpetamist ning oma osa hüvitamist 740 000 euroga.

Ringkonnakohus otsustas jätta Harju maakohtu otsuse muutmata ning jagada kaasomand reaalosadeks.

Kohtuotsusega lõpetatakse Swedbank Liisingu ja Majax Halduse mõttelised osad ja jagatakse reaalosadeks. Swedbank Liisingu ehk RaM Kooli ainuomandisse jääb maa-ala pindalaga 5025 ruutmeetrit ja Majax Halduse ehk Vello Putki ainuomandisse 11 000ruutmeetrine pindala.

RaM Kooli juhatuse esimees Rein Rebase ütles, et on otsusega igati rahul.

Vello Putki firmal Majax Haldus on võimalik ringkonnakohtu otsus kaevata 30 päeva jooksul edasi riigikohtusse. Putkilt ei õnnestunud täna kommentaari saada, ent varem on ta maakohtu otsust rämpsuks hinnanud.

Jagada lõpetada Swedbank Liising ASile mõttelises osas ja OÜ-le Majax Haldus mõttelises osas kuuluv kaasomand kinnistule asukohaga Harjumaa, Saue vald, Laagri alevik, Instituudi tee 151 jagada kinnistu kaasomanike vahel reaalosadeks.

Muu hulgas kohustas kohus OÜ Majax Haldust andma nõusolek Harju Maakohtu Kinnistusosakonna Tallinna Kinnistusjaoskonna kinnistusregistri registriosa sulgemiseks ning moodustatavate kinnistute kohta uute registriosade avamiseks.

Kohus jättis menetluskulud poolte kanda. 90 protsendi ulatuses hageja, OÜ Majax Haldus kanda ja 10 protsendi ulatuses kostja Swedbank Liising AS kanda. Rocca Al Mare Kooli AS apellatsioonimenetluse kulud jätta tema enda kanda.

 

Keeristorm maa ümber

Putke Majax Haldus ostis 2011 aastal kaks kolmandikku maatükist ja soovis kaasomandi lõpetada ning oma osa eest saada RaM Koolilt 740 000 eurot. Kool oli nõus maksma 30 000 eurot. Nõudmises tugines Putk hindamisaktile, mis on tehtud kogu hoonestatud kinnistule. Kool aga ei olnud nõus talle vastu tulema, põhjendades, et nõutav summa on ebamõistlik, mille peale andis Putk kooli kohtusse.

Esimeses astmes otsustas kohus, et maatükid tuleks reaalosadeks jagada. Kool saaks lasteaiaga krundiosa ja Putk ülejäänud osa maast. Putk oli aga arvamusel, et ringkonnakohtust saadetakse kohtuasi tagasi esimesse astmesse. „See on alles ringkonnakohus. On väga suur tõenäosus, et kohtuasi saadetakse esimesse astmesse tagasi, sest see oli tõeline rämps,“ ütles ta. 

Hetkel kuum