E-residendid said oma portaali

13. mai 2015, 13:30
E-residendid said oma portaali
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20150513/NEWS/150519859/AR/0/E-residendid-said-oma-portaali.jpg

Täna käivitus e-residentsuse taotlemise portaal aadressil e-resident.gov.ee, mis lubab ükskõik kust maailmas saata avalduse digitaalse identiteedi programmiga liitumiseks, teatas majandusministeerium.

Eesti on maailma esimene riik, mis pakub e-residentsust – piiriülene digitaalne identiteet on saadaval igaühele, kel on soov luua ja juhtida asukohast sõltumatut ettevõtet läbi veebi. Eesti e-residendid võivad asutada interneti kaudu ettevõtte, teha e-panganduse tehinguid, saada ligipääsu rahvusvahelistele makseteenuste pakkujatele, esitada tuludeklaratsiooni elektrooniliselt, kaugjuhtida ettevõtet ning digitaalselt allkirjastada dokumente ja lepinguid.

Taotlus on võimalik veebis täita vaid umbes kümne minutiga. Peale teenustasu maksmist ja taustakontrolli läbimist tarvitseb e-Residentidel vaid üks kord külastada kas Eesti välisesindust või politseijaoskonda (seni oli kohustus külastada Eesti Politsei- ja Piirivalveametit kaks korda), et saada kätte e-residenti digi-ID.

E-residendid saavad digi-ID kätte ühes maailma 34 riigist, kus Eestil on saatkond või konsulaat või siis Politsei- ja Piirivalveameti teeninduspunktist Eestis. Taotlemise protseduur kestab keskmiselt üks kuu, alates taotluse esitamisest veebi teel kuni e-residendi digi-ID kättesaamiseni.

Praegu on kokku üle 1500 e-residendi 73 maailma riigist, kes osalesid testperioodil, mil taotlemiseks tuli külastada Eesti politseid kahel korral. Rohkem kui üle poole e-residentidest on naaberriikidest: Soomest (34 protsenti), Venemaalt (15), Ukrainast (6), Lätist (6) ja USAst (3,5), kellele järgnevad väikese vahega Saksamaa, Ühendkuningriik, Leedu ja Itaalia.

Enam kui 18 000 potentsiaalset e-residenti on tellinud programmi infokirja. e-Residentsus ei anna kodakondsust, maksuresidentsust, elamisluba ja Eestisse või Euroopa Liitu sisenemise luba. e-residendi digi-ID ei ole füüsiline isikut tõendav või reisidokument ja sellel ei ole fotot.

Homme antakse Tallinnas toimuval tehnoloogiakonverentsil Latitude59 kolmele tunnustatud rahvusvahelisele investorile Michael Jacksonile, Paul Bragielile ja Fadi Bisharale Eesti e-residentsus. Kõigil kolmel mehel on juba Eestis eksisteerivad ärisidemed: näiteks Michael Jackson endine Skype tippjuht ja Paul Bragiel on Eesti kiirendi Gamefounders kaasasutaja.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. May 2015, 13:43
Otsi:

Ava täpsem otsing