Äripäev • 25. september 2015 kell 12:31

Kalev Kallo jääb ametisse

Tallinna linnavolikogu keskerakondlasest juhti Kalev Kallot kahtlustatakse altkäemaksu vahendamises.  Foto: Raul Mee

Harju maakohus otsustas jätta rahuldamata riigiprokuratuuri taotluse Tallinna linnavolikogu esimehe Kalev Kallo ametist kõrvaldamiseks, teatas prokuratuur.

Kohus leidis, et Kalev Kallol puudub tulenevalt tema ametipositsioonist Tallinna linnavolikogu esimehena võimalus mõjutada linnavalitsuse töötajaid.

Andmata hinnangut kriminaalasjas kogutud tõenditele ja tegemata otsustust isiku süüküsimuses nentis kohus samas, et käesoleval hetkel on tegemist piisavalt põhjendatud kahtlusega, et Kalev Kallo võib olla toime pannud temale inkrimineeritud kuriteod.

Riigiprokurör Laura Vaik ütles, et aktsepteerib kohtu seisukohta. „Edasikaebamise kohta teeme otsuse lähiajal, praegu on kõige olulisem jätkata nende kiirete menetlustoimingutega, mille tagamiseks ametist kõrvaldamise taotluse esitasime.“

Vaik selgitas, et riigiprokuratuur taotles Kallo ametist kõrvaldamist, kuna prokuratuuri hinnangul on oluline tagada tunnistajatele võimalus anda ütlusi vabas õhkkonnas. „Leiame, et Kallo omab staatusest ja ametipositsioonist tulenevalt mõjuvõimu, millega saab vahetult või teiste inimeste kaudu tunnistajaid mõjutada.“

Harju maakohtu määrust on võimalik edasi kaevata kümne tööpäeva jooksul.

Hetkel kuum