Katariina Krjutškova • 1. oktoober 2015 kell 11:15

Tunnistaja: Rosimannus esindas Autorollos äia

Täna andis Autorollo kriminaalmenetluses tunnistusi endine Autorollo omanik ja juhatuse liige Janos Sillamaa.  Foto: Raul Mee

Autorollo endine autojuht ja praegune juhatuse liige Janos Sillamaa väitis täna Harju maakohtus veofirma kriminaalasjas tunnistusi andes, et Rain Rosimannus esindas ettevõttes oma äia Väino Pentust.

Sillamaa sõnul hakkas ta 2010. aasta kevadel pärast Väino Pentuse väidetavat haiglasse minemist Autorollo juhtimiseks korraldusi saama Rain Rosimannuselt ja Siim Roodelt. Viimast esitleti kui ettevõtte saneerijat, ent kõiki tema korraldusi Sillamaa ei täitnud. Näiteks ei andnud ta Roodele palutud autojuhtide palgaandmeid. "Ta ei olnud minu tööandja,“ põhjendas Sillamaa.

Nagu varasemates ütlustes Autorollo tsiviilasjas, väitis Sillamaa nüüdki, et tegelikult juhtisid Autorollot Väino Pentuse hõimlased: tütar Keit Pentus-Rosimannnus ja väimees Rain Rosimannus. Keit Pentus-Rosimannus olevat palunud Sillamaal lõpetada Autorollo nimel olnud mobiililepingud oma (Pentus-Rosimannuse) ema ja vennaga.

Varem on Sillamaa pikemalt rääkinud ka seikadest, kuidas Rain Rosimannus ajas asju Autorollo haagistega ja viis kaasa Autorollo arvuti. Samuti on ta rääkinud kurikuulsast Exceli tabelist, mida Rain Rosimannus tutvustas Autorollo juhatuse liikmetele 2010. aasta märtsis ehk samuti enne Väino Pentuse aprillikuist haiglasse sattumist. Tabelis oli plaan Autorollo päästmiseks, ent Sillamaa sõnul sellest Exceli-dokumendist abi polnud.

Autorollo kriminaalasjas süüdistatakse Roodet ja Väino Pentust selle eest, et nad vähendasid oluliselt ettevõtte maksevõimet ja süvendasid püsivat maksejõuetust ning kasutasid võltsitud dokumente. Pentusele on esitatud süüdistus ka raamatupidamise kohustuse rikkumise ja omastamise pärast.

Kohus jätkas Autorollo endise omaniku ja juhatuse liikme Tiit Pohla tunnistuste kuulamist.

Hetkel kuum