Sirje Rank • 29. oktoober 2015 kell 8:29

Deutsche Bank kärbib tuhanded töökohad

Deutsche Banki kaasdirektor John Cryan  Foto: Scanpix/Reuters

Saksa suurim pank Deutsche Bank teatas täna suurkoondamistest ning plaanidest 10 riigis tegevus lõpetada – muu hulgas väljub pank Soome, Taani ja Norra turult.

Pank teatas, et strateegiliste muudatuste käigus kaob pangas 9000 töökohta ning 6000 inimese võrra on plaanis kärpida panga nõustajate armeed. Postbanki müügiga kahaneb Deutsche töötajate arv veel 15 000 inimese võrra.

Muudatused on osa aprillis välja kuulutatud strateegiast 2020, mille täpsemad detailid täna avalikuks said.

Panga kaasdirektor John Cryan ütles, et pangal on neli strateegilist eesmärki – muutuda struktuurilt lihtsamaks ja efektiivsemaks, vähendada riske, parandada kapitaliseeritust ning suurendada fookust ja distsipliini. Kahjuks tähendab see ka osade kontorite ja esinduste sulgemist ning osade töötajate koondamist, nentis Cryan.

Lisaks Põhjala riikidele tõmbab Deutsche Bank tugevalt koomale Ladina-Ameerikas. Samuti väljutakse Uus-Meremaa turult.

Investeerimispanganduse klientide hulka plaanib pank vähendada poole võrra, seda eriti kõrge riskiga riikides.

Plaani ja muude kokkuhoiumeetmete tagajärjel loodetakse kulusid vähendada 3,8 miljardi euro võrra. Pank tegi ettepaneku lähemal kahel aastal dividende mitte maksta, kuna siht on tõsta panga esimese taseme omavahendite (Tier 1) osakaal 2018. aasta lõpuks 12,5%-le.

Pank avaldas täna ka kolmanda kvartali tulemused. Kahjum oli 6 miljardit eurot võrreldes 92 miljoni euro suuruse kahjumiga läinud aasta samal perioodil.

Hetkel kuum