Äripäev • 9. november 2015 kell 8:30

Krimm tahab asendada vene turistidele Egiptust

Vene lipp Sevastopolis  Foto: epa

Krimmi ministrite nõukogu esimees Sergei Aksjonov andis vabariigi kuurortide ja turismiministeeriumile ülesande töötada välja turistide vastuvõtuprogramm – et puhkus Krimmis ei jääks tasemelt alla Türgi ja Egiptuse omale, vahendas Krimmi valitsuse pressiteenistus.

„Panime kokku materjalid turismifirmade jaoks, jagame infot ja korralduslikku tuge. Krimm on valmis saama välismaa kuurortidele alternatiiviks ja andma rohkem hoogu Venemaa siseturismile,“ ütles 2014. aasta kevadest Venemaa annekteeritud Krimmi juht Aksjonov.

Krimmi kuurortide ja turismiminister Sergei Strelbitski kandis omakorda ette valmisolekust plaan kohe käiku lasta ja võtta vastu turiste, kes eelistavad veeta sügispuhkus välismaa kuurordi asemel Krimmis. „Krimmi lõunakallas sobib tänu kuivale subtroopilisele kliimale suurepäraselt sügispuhuseks, ka näiteks tervisevetele saabujatele,“ ütles Strelbitski.

Tema sõnul otsivad praegu paljud reisikorraldajad erakorraliselt alternatiivseid reisisuundi, et pakkuda midagi klientidele, kes on juba maksnud näiteks Egiptuse reisi eest, aga ei saa sinna lennata, sest seoses lennukatastroofiga on peatatud kõik lennud Venemaalt Egiptusse.

Krimmi poolsaarel on 262 hotelli ja sanatooriumit.

Oktoobris avaldasid Krimmi võimud prognoosi, mille järgi plaanivad kohalikud kuurordid sel aastal vastu võtta 5 miljonit turisti. „Tänaseks on meid külastanud üle 4 miljoni turisti - eelmise aasta kogunumber oli 3,8 miljonit ja eelmise aasta suvega võrreldes oli turistide kasv 34%,“ rääkis Strelbitski.

Krimmi külastavatest turistidest suur osa tuleb Venemaalt, üle 80%. „Umbes 10% on ukrainlasi, kes tulevad siia vaatamata kõigele,“ rääkis turismiminister. „Siia on ilmunud ka lääneriikide turistid, sel hooajal oli neid üle 1500 inimese, aga paljud üritavad oma käiku mitte afišeerida. Meil on ka plaan meelitada juurde hiinlasi, aastas neid ikka käib, aga nähtavaid tulemusi veel pole,“ märkis minister.

Krimmi juht Aksjonov avaldas septembris pöördumise maailma meelelahutus- ja sporditegelaste poole. Ta märkis, et üha enam välismaa kuulsusi soovib saada Venemaa kodakondsust ja elada Venemaal – näitena tõi ta ameerika poksija Roy Jones jr, Limp Biskiti solisti Fred Dursti ja prantsuse näitleja, filmis „Taxi“ mänginud Samy Naceri.

Krimmi valitsuses on olnud juttu ka sellest, et luua oma poolsaarele midagi Ameerika Beverly Hillsi taolist.

Hetkel kuum