Suured muutused toob kaasa see, kui inimene tõuseb püsti või hakkab sirgelt istuma. Sinu pulss tõuseb umbes 10 löögi võrra minutis, mis suurendab potentsiaalselt ka reaktsioonikiirust ja tähelepanu, ütles Vercruyssen.
Ta ütles, et töö juures on hea ennast sirgu ajada või püsti tõusta siis, kui sul on ülesanne, mis nõuab rohkem tähelepanu ja fookust. Siiski ei peaks aga ootama, et kehaasendi muutmine kõik roosiliseks teeb. Kõige enam mõjutab kehaasendi muutmine inimest pärast lõunasööki või väsimuse ajal. „Kui sa oled juba kergelt motiveeritud, siis ei peaks ka ootama, et kehaasendi muutmine mingit imet teeks,“ lisas Vercruyssen.
Raskete ülesannete puhul suurenda ebamugavust
Ergonoomika on suuresti vahetuskaupade tegemine. Vercruysseni sõnul võib mugavus olla ka takistav faktor – mida mugavam meil on, seda kergem on kaotada fookust või isegi tukkuma jääda. „Kõva tooli peal istumine teeb sind aktiivsemaks kui mugava tooli peal istumine,“ ütles ta.
Vercruyssen väidab, et sellist vahetuskaupa saab tasakaalu viia erinevate ülesannete raskuse järgi sorteerimisega. Kui sa tunned, et suudad seista või kõva tooli peal istuda vaid vähest aega, siis kasuta seda aega selleks, et teha kõige tähtsamaid ülesandeid.
Ikkagi ei taha oma mugavalt kontoritoolilt üles tõusta? Vercruyssen väitab, et isegi paariks minutiks toolilt tõusmine – näiteks puhkeruumist vee toomine – võib aidata ajuvõimekust suurendada ja pärastlõunasest väsimusest üle saada.
Ja enne, kui tood kontorisse puidust tooli, peaksid olema teadlik, et ebamugaval ja valusal kehahoiakul on vahe sees. Seda teist peaksid sa just vältima. „Liigne ebamugavus saab sinu tähelepanu endale, mis tähendab, et ülesannet on jällegi raskem täita,“ ütles Pittsburghi ülikooli otorinolarüngoloogia professor Bill Yates.Kössis olemine teeb õnnetuks
Kui inimene tunneb ennast depressiivselt või lüüasaanuna, vajub tema keha kössi. Üllatav on aga see, et see toimib mõlemat pidi. Kössis olemine toob pähe rohkem negatiivseid mõtteid ja halvendab enesetunnet.