Äripäev • 3. märts 2016 kell 8:47

Obama pikendas Venemaa-vastaseid sanktsioone

Barack Obama.  Foto: epa

USA president Barack Obama pikendas Venemaa vastu suunatud sanktsioone, mis on viimasele pandud Ukraina sündmuste tõttu kaks aastat tagasi.

Valge Maja andis teada, et president pikendas erirežiimi aasta võrra. „Tegevus ja poliitika, millest minu allakirjutatud seadus juhindub, kujutavad endast jätkuvalt tavatut ja erakorralist ohtu Ühendriikide rahvuslikule julgeolekule ja sisepoliitikale,“ kommenteeris Obama. „Seepärast pikendan ma erakorralise olukorra režiimi.“

Rida lääneriike on samuti etapikaupa sisse viinud Venemaa-vastased sunnimeetmed 2014. aasta märtsist. Sanktsioonide määramise põhjuseks on olukord Ida-Ukrainas ning annekteeritud Krimmis ning need puudutavad energeetika-, kaitse- ja finantssektorit.

Sanktsioonide leevendamise tingimusena näevad USA ja lääneriigid relvade ja vägede väljaviimist Donbassist, Ukraina pantvangide naasmist, vabade, õiglaste ja rahvusvaheliselt jälgitavate valimiste korraldamist Donbassis Ukraina seaduste alusel ning Ukraina kontrolli taastamist oma rahvusvaheliselt tunnustatud piiril.

Hetkel kuum