Wall Streeti keskmine boonus kukkus 2015. aastal 9% 146 200 dollarile; see on suurim langus alates 2011. aastast, selgub New Yorki Riigikontrolöri Thomas DiNapoli andmetest.
- Wall Street Foto: Reuters/Scanpix
Boonuste kogusummaks oli 25 miljardit dollarit, mis on 6% vähem kui aasta varem ning seda hoolimata faktist, et majandusharus loodi juurde 4500 töökohta, vahendab Bloomberg.
Maksed vähenesid, kuna
Wall Streeti ettevõtete kasum kahanes 1,7 miljardi dollari võrra 14,3 miljardile dollarile.
Kuue
USA suurima panga kasum kasvas 2015. aastal 93 miljardile dollarile, võrreldes eelmise aastaga tähendab see 36% kasvu.
Hoolimata sellest on sektori taastumine 2008. aasta globaalsest
majanduskriisist olnud aeglane. Aastatepikkune madalseis ja kasvanud kohtukulud sunnivad pankasid töökohti koondama ning palkasid vähendama.
“Wall Streeti boonused ja kasumid kukkusid 2015. aastal, peegeldades keerulist aastat finantsturugudel,” sõnas DiNapoli oma avalduses. “Kuigi juriidiliste kokkulepete kulu tundub kahanevat, võib globaalse majanduse jätkuv nõrkus ja
turgude volatiilsus ka 2016. aastal kasumeid mõjutada.”
Goldman Sachs plaanib koondada üle 5% börsimaaklerite ja müügijuhtide ametikohtadest, kinnitas asjaga kursis inimene.
Bank of America, mis eelmisel aastal koondas üle 10 000 töökoha, plaanib sel nädalal kaotada ligi 150 börsimaaklerite ja investeerimispanganduse töökohta.
Väärtpaberisektori keskmine palk New Yorgis kasvas 2014. aastal 14% rekordilisele 404 800 dollarile – need on viimased andmed.
DiNapoli prognoosib, et 2016. aastal kukuvad boonused Wall Streetil 2,5%.
Seotud lood
Eestis seisavad tuhanded lapsed ja pered silmitsi väljakutsetega, mida on raske ette kujutada. Üks väike heategu võib nende elus palju muuta. Sel aastal astus
Wallester – innovaatiline finantstehnoloogia ettevõtte, mida tunnustati hiljuti Eesti edukaima idufirmana – olulise sammu ja asus partneriks MTÜ-le
Naerata Ometi. Selle organisatsiooni eesmärk on tagada, et keegi ei peaks eluraskustega üksi silmitsi seisma.